کمیته رفاهی

از سیرک فولادشهر تا سیرک نقش جهان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 80 ] - دوشنبه, 19 آذر 1397
از سیرک فولادشهر تا سیرک نقش جهان

برای اینکه متوجه رفتار قلعه نویی پس از تساوی تیمش برابر پرسپولیس شوید، باید عقب گردی به آخرین رویارویی او و برانکو ایوانکوویچ داشته باشید. فصل گذشته پرسپولیس ...

برای اینکه متوجه رفتار قلعه نویی پس از تساوی تیمش برابر پرسپولیس شوید، باید عقب گردی به آخرین رویارویی او و برانکو ایوانکوویچ داشته باشید.

فصل گذشته پرسپولیس قهرمانی‌اش مسجل شده بود که به ورزشگاه فولادشهر رفت تا مقابل ذوب آهن قرار بگیرد ولی پیروزی در این مسابقه برای هر دو مربی اهمیت ویژه ای داشت؛ امیرقلعه نویی برای کسب عنوان نائب قهرمانی تلاش می کرد و برانکو هم می خواست تیمش با حفظ روند خوب در مسابقات آسیایی موفقیتش را ادامه دهد.

بازی با تساوی یک بر یک در حال اتمام بود که استنلی کی روش موفق شد، روی ارسال کرنر دروازه پرسپولیس را باز کند؛ شکست در فولادشهر سبب شد تا برانکو ایوانکوویچ در اعتراض به اتفاقات بازی و عملکرد داوری در کنفرانس خبری شرکت نکند و در اولین مصاحبه با خبرنگاران، گفت دوست نداشته در سیرکی که ترتیب داده شده، شرکت کند؛ واکنشی از سرمربی پرسپولیس که بارها طی ماه ها و هفته های اخیر به آن ارجاع شده و  در نقش جهان بار دیگر این ماجرا تازه شد.

تکسیرا در کنفرانس خبری پس از تساوی مقابل پرسپولیس در نشست خبری به جای قلعه نویی شرکت کرد و صحبتش را با این جمله شروع کرد: « قلعه نویی نخواست در سیرک شرکت کند !».

این جمله یعنی امیر قلعه نویی به هیچ وجه از اتفاقاتی که در نقش جهان رخ داد و او سه امتیاز مهم را با پنالتی ای که مشکوک بود از دست داد، رضایت ندارد و تکسیرا را فرستاد تا همین پیام را مخابره کند و به نوعی حرکت برانکو ایوانکوویچ را که اتفاقا روابط حسنه ای هم با او دارد، جبران کرده باشد.

رفتار سرمربی سپاهان البته بُعد دیگری هم داشت؛ همانطور که چند ماه پیش خبرنگاران حاضر در فولادشهر از رفتار برانکو ناراحت شده بودند، عدم حضور قلعه نویی در نشست خبری در ورزشگاه خانگی و استفاده از اصطلاحی که پیش‌تر برانکو استفاده کرده بود، سبب شد خبرنگاران و به خصوص رسانه های اصفهانی بار دیگر به انتقاد از این رفتار برآیند که مربی پرتغالی سعی کرد با آرامش به سوال آنها پاسخ بدهد و حضورش در نشست خبری را دلیلی بر ادای احترام به آنها بداند.

 

 

امیرقلعه نویی و برانکو ایوانکوویچ طی سال های اخیر همواره دیدارهای حساسی برابر هم برگزار کرده اند ولی شاید مهم ترین واژه‌ای که حالا از دل نبرد ژنرال و پروفسور بیرون می آید، چیزی جز سیرک نباشد !  واژه‌ای که توسط برانکو در فولادشهر استفاده شد و یکشنبه 18 آذرماه در نقش جهان توسط قلعه نویی و در کنایه به رفتار برانکو پاسخ داده شد، تا نبرد بعدی این دو مربی تحت تاثیر این کلید واژه باشد؛ نبردی که شاید خیلی زودتر از دیدار برگشت دو تیم، در نیمه نهایی جام حذفی و بازگشت برانکو به نقش جهان شاهدش باشیم.

 

 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول