کمیته رفاهی

هفته چهاردهم از نگاه دوربین؛ می درخشیم پس هستیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 97 ] - دوشنبه, 12 آذر 1397
هفته چهاردهم از نگاه دوربین؛ می درخشیم پس هستیم

در هفته چهاردهم پرسپولیس باز هم توانست در شرایطی که بازیکنان زیادی را در اختیار نداشت برنده شود و استقلال هم خرق عادت کرده و بعد از هفته‌ها یک برد پرگل ر...

در هفته چهاردهم پرسپولیس باز هم توانست در شرایطی که بازیکنان زیادی را در اختیار نداشت برنده شود و استقلال هم خرق عادت کرده و بعد از هفته‌ها یک برد پرگل را بدست آورد.

هفته چهاردهم لیگ برتر برگزار شد و حساس‌ترین دیدار هفته را سپاهان و پدیده برگزار کردند. سپاهان توانست در این دیدار برنده شود تا جدال قهرمانی حساس‌تر از قبل شود و قلعه‌نویی نفس به نفس با یحیی برای ماندن در صدر بجنگد.

مبعلی این روزها جایی ایستاده که علی دایی چندین سال پیش ایستاده بود. بازیکنی که قرار است علاوه بر بازیکن، مربی خوزستانی‌ها هم باشد. البته فعلا به صورت غیررسمی تا زمان آن برسد که به صورت رسمی این پست را برعهده بگیرد. او بعد از تکل فرشید اسماعیلی که باعث مصدومیتش شد حالا فرصت بیشتری برای کمک به کادرفنی دارد.

در این عکس نزدیک به 300 بازی ملی وجود دارد. دو مربی‌ای که شباهت‌های زیادی با هم دارند. بازیکن‌ها و کاپیتان‌های سابق تیم ملی، دستیاران سابق کی‌روش که هر دو امروز در لیگ برتر مربی شده‌اند. در کنار همه شباهت‌ها اما محبوبیت تفاوت بزرگی را میان آنها رقم زده است. کریمی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن و نکونام به عنوان بازیکنی که بازی‌های ملی و اروپایی بیشتری از کریمی دارد اما نتوانست محبوبیتی در حد او برای خود دست و پا کند.

علیرضا فغانی را می‌توان به عنوان داور اختصاصی نساجی‌‌ مازندران انتخاب کرد. فغانی در این فصل 4 بازی را برای شاگردان نکونام قضاوت کرده و این در حالی است که فقط 7 بازی را سوت زده است. یعنی بیش از نیمی از بازی‌های او برای مازندرانی‌ها بوده است. اتفاقی که مشخص نیست چرا و به چه دلیل انجام شده اما در نهایت باز هم نتوانسته رضایت کادرفنی و مسئولان نساجی را جلب کند و آن ها هر هفته لیست بلندبالایی از اشتباهات داوری علیهشان دارند.

تمام مصاحبه‌های بازیکنان و مسئولان پرسپولیس و همه آنهایی که در این چند هفته اخیر از دستان خالی و نیمکت خالی پرسپولیس گفتند و بارها و بارها آن را تکرار کردند نادیده گرفتن آنهایی بود که روی نیمکت نشسته و جدی گرفته نمی‌شدند. نادیده گرفتن علوان‌زاده‌ها و همتی‌ها و اسدی‌ها. این که جلوی چشم‌ها نشسته باشی و حتی در شمارش تعداد بازیکنان تیمت هم به حساب نیایی و همه پرسپولیس را تیمی با 6،7 یا 8 بازیکن بداند توهینی بزرگ است. تنها جوابی که می‌شد به این حرف‌ها داد درخشش است. جوابی که حالا جوانان پرسپولیس خیلی خوب به همه آنهایی که نادیده گرفتنشان دادند. درخشش آدام همتی، بازی خوب علوان زاده و گل اسدی تنها بعد از چند دقیقه حضور در میدان عملکردی بود که خیلی از ستاره‌های پرسروصدای پرسپولیس از ابتدای فصل نداشته‌اند. حالا دیگر کسی نمی‌تواند آنها را نادیده بگیرد.

غول‌های دقایق پایانی. پیش از این دقایق پایانی به نام قلعه‌نویی و قلعه‌تایم بود. مربی‌ای که تیمش این فصل هم در دقایق پایانی 8 گل به ثمررسانده است. با وجود این آمار می‌توان قلعه‌تایم را به یحیی تایم تغییر داد. پدیده در این فصل 10 گل را در دقایق پایانی وارد دروازه حریفان کرده است تا بالاتر از سپاهان قلعه‌نویی قرار بگیرد. با این حال دوئل آنها با یک گل دقیقه 27 سرنوشتش مشخص شد و دقایق پایانی بازی آنها در کمال آرامش و بدون هیچ اتفاقی برگزار شد.

استقلال در حالی سه گل به صنعت نفت زد که هر دو مهاجم نوک تخصصی‌اش روی نیمکت نشسته بودند! شفر دلش آمد و روی 8 میلیاردی که خرج جذب گرو و تبریزی کرده بود چشمانش را بست و تیمش توانست بعد از مدت‌ها از بحران خارج شود. در صورت ادامه این روند شاید دیگر جایی برای مهاجم گران‌قیمت آبی‌ها نباشد و او خیلی زود مجبور شود به جایی که چند ماه قبل با گریه آن را ترک کرد برگردد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول