کمیته رفاهی

دستاورد کمیته فنی برای استقلال؛ وداع با جام حذفی، آسیا و ایستادن در رده هفتم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 119 ] - دوشنبه, 21 آبان 1397
دستاورد کمیته فنی برای استقلال؛ وداع با جام حذفی، آسیا و ایستادن در رده هفتم!

با گذشت حدود 2 ماه از تشکیل کمیته فنی استقلال هنوز اتفاق مثبت یا روند صعودی یا قرار گرفتن در کورس رقابت با صدرنشینان جدول برای این تیم رخ نداده است! روز چهارش...

با گذشت حدود 2 ماه از تشکیل کمیته فنی استقلال هنوز اتفاق مثبت یا روند صعودی یا قرار گرفتن در کورس رقابت با صدرنشینان جدول برای این تیم رخ نداده است!

روز چهارشنبه 21 شهریور ماه سال جاری، 5 روز پیش از دیدار برگشت تیم های استقلال و السد بود که با حکمی از سوی امیرحسین فتحی سرپرست موقت باشگاه استقلال اعضای کمیته فنی این مجموعه معرفی و منصوب شدند.

پرویز مظلومی، بهتاش فریبا، مجید نامجو مطلق، مجید رضایی و امیدرضا روانخواه اعضای این کمیته بودند که همان روزها هم با انتقاد بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان استقلالی مواجه شدند. اینکه این نفرات با چه کارنامه ای به این عنوان انتخاب شده اند یا متر و معیار برگزیده شدنشان برای این سمت مهم چه بوده است نیز در این مدت موضوع مورد بحث خیلی از پیشکسوتان باشگاه استقلال بود.

روزی که کمیته فنی در استقلال مستقر شدند این تیم در جدول رده بندی لیگ برتر در رده یازدهم قرار داشت و پس از شکست مقابل پارس جنوبی جم و تساوی با فولاد، امید داشت تا در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان به جایگاهش بهبود ببخشد ولی دیدار این دو تیم به دلیل اتمام دیرهنگام اردوی تیم ملی برای مصاف دوستانه با ازبکستان (در تاشکند) لغو شد!

اولین دیدار استقلال پس از تشکیل این کمیته، مصاف استقلال با السد در دوحه بود. مسابقه ای که 2-2 پایان یافت و با توجه به نتیجه 1-3 دیدار رفت به سود حریف قطری منجر به حذف آبی پوشان تهرانی از لیگ قهرمانان آسیا شد. این مسابقه 26 شهریور ماه انجام شد و قطعا نمی توان تساوی و حذف استقلال در آسیا را به ناکارآمدی کمیته فنی ربط داد اما این حذف در دوره حضور کمیته فنی در استقلال ثبت شد.

با احتساب آن دیدار، استقلال مجموعا از آن تاریخ تا امروز 9 مسابقه با حضور کمیته فنی برگزار کرده است که مرور عملکردش در این مدت مشخص می کند نه تنها اتفاق خاصی ظرف این دو ماه برای استقلال و شفر رخ نداده بلکه پرافتخارترین تیم در مسابقات جام حذفی کشور نیز از دور این مسابقات کنار رفت!

تیم استقلال در این حدفاصل در لیگ قهرمانان آسیا، جام حذفی و لیگ برتر 9 بار به میدان رفت که از این تعداد در 3 دیدار برنده شده، 4 مسابقه را با تساوی به پایان برده و در 2 دیدار هم شکست خورده است! 9 گل زده و 7 خورده نیز آمار گلزنی این تیم در این حدفاصل بوده است.

شاگردان شفر در تاریخ دهم آبان پس از حدود 50 روز از تشکیل این کمیته وداع تلخی در ضربات پنالتی با جام حذفی داشته و مقابل سایپا شکست خوردند. ضمن اینکه استقلال با ایستادن در رده هفتم جدول همچنان دور از صدر در میانه های جدول است و با توجه به تعداد بازیهایی که تا پایان نیم فصل دارد و فاصله 11 امتیازی اش با تیم صدرنشین، خیلی بعید است قبل از اتمام مسابقات بتواند به صدر جدول برسد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول