کمیته رفاهی

نقطه روشن در روز تاریک پرسپولیس؛ دفاعی متفاوت!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 92 ] - دوشنبه, 14 آبان 1397
نقطه روشن در روز تاریک پرسپولیس؛ دفاعی متفاوت!

وبسایت رسمی برنامه نود - شجاع در بازی با کاشیما 5 برابر محمد انصاری توپ دفع کرد، 4 برابر سیدجلال از حریف توپ گرفت، 5 برابر این دو و به اندازه مجموع مدافعان پر...

وبسایت رسمی برنامه نود - شجاع در بازی با کاشیما 5 برابر محمد انصاری توپ دفع کرد، 4 برابر سیدجلال از حریف توپ گرفت، 5 برابر این دو و به اندازه مجموع مدافعان پرسپولیس، پاس حریف را قطع کرد و بیشترین نبرد موفق را در آمارهای AFC ثبت کرد.

عملکرد مدافعان پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا کاملا با هم متفاوت بود. انصاری بیشتر زمان مسابقه، در جریان بازی ناپیدا بود. محمد انصاری نسبت به بقیه مدافعان این تیم از همه کمتر دوئل برنده شد، هیچ نبرد هوایی هم نبرد، در زمین حریف هم فقط 23 درصد از پاس‌هایش سالم بود و به مقصد رسید. آمارهایی ناامیدکننده که از یکی از مطمئن‌ترین مدافعان چند فصل اخیر پرسپولیس ثبت شده است. عملکرد همه مدافعان پرسپولیس اما به این شکل نبوده است. شجاع خلیل‌زاده در همین مسابقه یکی از بهترین عملکردهایش را به نمایش گذاشت. شجاع در این بازی به اندازه مجموع سه مدافع دیگر تیم یعنی  سیدجلال و انصاری و مصلح پاس بازیکنان حریف را قطع کرد. او با اختلاف چشمگیری بیشترین نبرد موفق را داشت. همچنین 4 برابر سیدجلال و 2 برابر محمد انصاری از حریف توپ گرفت. شجاع با تکلی کم‌نظیر، یک شوت مهاجم کاشیما را هم در موقعیتی عالی بلاک کرد و دروازه پرسپولیس را در دقیقه 30 نجات داد.

عملکرد فوق‌العاده شجاع حریف را وادار به عوض کردن کانال حملاتش کرد. کاشیما که در بازی دور رفت مقابل سوون سامسونگ 44 درصد حملاتش را از سمت چپ پایه‌ریزی کرده بود، در بازی با پرسپولیس مجبور شد 48 درصد حملات را از سمت راست و فقط 38درصد از سمت چپ پرسپولیس حمله کند.

شایان مصلح دفاعی که تا قبل از مصدومیت ماهینی، نیمکت‌نشین پرسپولیس بود هم نتوانست مقابل این فشارها ایستادگی کند و هر دو گل کاشیما از منطقه تحت پوشش او به ثمر رسید. مصلح در این مسابقه هیچ توپی از حریف نگرفت و عملکرد متوسطی داشت. البته عملکرد عالی شجاع در سمت راست باعث شد که فشار مضاعفی به مصلح وارد شود.

مقایسه عملکرد 4 دفاع پرسپولیس در بازی با کاشیما

 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول