کمیته رفاهی

گزارش ویژه: آزادی برای ژاوی بن بست بود !

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 98 ] - سه شنبه, 1 آبان 1397
گزارش ویژه: آزادی برای ژاوی بن بست بود !

ژاوی امیدوار بود برای رسیدن به یکی از مهم ترین افتخارات دوران حرفه ایش از ورزشگاه حالا آشنا شده برای او به سلامت عبور کند، اما حسرت چیزی بود که برای یکی از وی...

ژاوی امیدوار بود برای رسیدن به یکی از مهم ترین افتخارات دوران حرفه ایش از ورزشگاه حالا آشنا شده برای او به سلامت عبور کند، اما حسرت چیزی بود که برای یکی از ویژه ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان باقی ماند.

ضربه سر ژاوی هرناندز 170 سانتی متری در قلب خط دفاعی پرسپولیس و در غفلت مدافعین بلند قامت سرخ ها، آخرین تیر این ستاره فوتبال دنیا بود که با گل کردن آن ضربه و پیروز کردن تیمش می توانست به رویای خود که قهرمانی با السد در لیگ قهرمانان آسیا بود دست یابد ولی دستان بیرانوند و تفکرات برانکو ایوانکوویچ که از یکی از کشورهای تعیین کننده این روزهای اروپا آمده، مانع از تحقق رویای ژاوی شد.


ژاوی با رد شدن از سد پرسپولیس و ورزشگاه آزادی می توانست امیدوار باشد به تنها بازیکنی در دنیای فوتبال تبدیل می شود، که هم قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفته و هم لیگ قهرمانان آسیا را بالای سر می برد؛ رویایی که در آزادی رنگ باخت.

 


شماره 6 نام آشنای السد، فصل گذشته و در میانه های فصل تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت و حتی در برهه ای این شایعه هم شکل گرفت که او مربیگری را با تیم السد و به عنوان جانشین فریرا آغاز می کند ولی مدیران باشگاه قطری تلاش کردند و با صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ژاوی هم متقاعد شد تا به کار خود ادامه دهد.


ژاوی در مقابل پرسپولیس برای چهارمین مرتبه به ورزشگاه آزادی پا گذاشت و برای چهارمین مرتبه در فضایی شبیه به آنچه پیش تر به آن عادت داشت، به میدان رفت.


شکست در ضربات پنالتی برابر استقلال و تجربه دومین شکست در آزادی مقابل شاگردان برانکو در مرحله گروهی، با پیروزی برابر استقلال برای ژاوی به دست فراموشی سپرده می شد، ولی این هافبک تکرار نشدنی فوتبال دنیا، برای رسیدن به آرزویش باید یک بار دیگر در آزادی مقابل پرسپولیس به میدان می رفت و این تیم را در خانه شکست می داد.

 


نمایش ژاوی برای چهارمین مرتبه هم در آزادی چشم نواز بود و این بازیکن به جز چند اشتباه کوچک، در سایر دقایق بازی، مانند زمان حضور در بارسلونا مهندس تیم بود. یک پا دو پایی که ژاوی در نیمه دوم به منشا و سپس احمد نوراللهی در خط کناری زمین زد، شاید آخرین چشمه از هنرنمایی این ستاره در یک مسابقه پراهمیت بود؛ ولی در السد دیگر خبری از مسی نبود و او خودش هم برای پیروزی باید دست به کار می شد و همین میل به گلزنی هم باعث شد تا در دقیقه 86 و در محوطه شش قدم پرسپولیس با سر به توپ ضربه بزند، که البته با واکنشی غیرقابل انتظار روبرو شد؛ واکنشی که شاید در بالاترین سطوح فوتبال دنیا هم کمتر دیده می شود.


ستاره سابق بارسلونا حالا در آستانه 39 سالگی قرار گرفته و رویای قهرمانی با السد را از دست رفته می بیند. او اگرچه بازیکنی خاص بود ولی تلاش هایش با السد برای ویژه تر کردن خودش و باشگاه به جایی نرسید تا حالا احتمالا به خداحافظی از فوتبال در انتها یا میانه فصل و وارد شدن به دنیای مربیگری بیاندیشد.

 


در این بین اما ورزشگاه آزادی و ایران هیچ وقت از خاطر این بازیکن دوست داشتنی پاک نمی شود؛ جایی که آخرین تلاش های ژاوی برای کسب موفقیت، رنگ باخت، اما ژاوی که پیش تر باخت های سنگین تر از این را تجربه کرده بود، در پایان پس از اعتراضی که به رسم کاپیتانی به داور داشت، به سرخپوشان خسته نباشید گفت و با چهره ای مغموم زمین آزادی را ترک کرد.


حالا اما شاید هم ژاوی و هم فوتبالوستان ایرانی خوشحال باشند، که یکی از آخرین نمایش های این هافبک ویژه در آزادی و در جوی بی نظیر رقم خورده است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول