کمیته رفاهی

کارنامه تیم ملی بولیوی مقابل آسیایی ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 118 ] - شنبه, 21 مهر 1397
کارنامه تیم ملی بولیوی مقابل آسیایی ها

تیم ملی فوتبال کشورمان نهمین حریف تیم ملی فوتبال بولیوی در قاره بزرگ آسیاست که در تاریخ فوتبال رودرروی این تیم از آمریکای جنوبی قرار می گیرد. تیم ملی فوتبال ک...

تیم ملی فوتبال کشورمان نهمین حریف تیم ملی فوتبال بولیوی در قاره بزرگ آسیاست که در تاریخ فوتبال رودرروی این تیم از آمریکای جنوبی قرار می گیرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان سه شنبه هفته آینده (24 مهرماه) به دیدار تیم ملی بولیوی رده 58 رنکینگ فیفا می رود که این تیم پیش از این 8 بار در مسابقات رسمی مقابل نمایندگان آسیا به زمین رفته است.

کارنامه این تیم را مقابل آسیایی ها مرور می کنیم:

**ژاپن موفق ترین آسیایی مقابل بولیوی

تیم ژاپن در دو مصاف رودررو توانسته یکبار این تیم را شکست داده و در یک دیدار به تساوی دست پیدا کند. اولین دیدار این دو تیم در مسابقات کوپا آمریکای سال 1999 بود که به تساوی 1-1 رسیدند. ژاپن به همراه مکزیک به عنوان میهمان در ان مسابقات حاضر بودند.

دومین دیدار در در تورنمنت کایرین کاپ سال 2000 بود که بولیوی 2-0 به ژاپن باخت.

دیدار بولیوی و ژاپن در کوپا آمریکای 1999

**عربستان ناکام در پیروزی

تیم ملی فوتبال عربستان سعودی سه بار با بولیوی دیدار داشته و از این حیث دارای بیشترین آمار است. اولین رویارویی در سال 1994 و یک ماه قبل از جام جهانی بود که بولیوی در دیداری دوستانه حریف آسیایی اش را با یک گل شکست داد. این تیم برای دومین بار در جام کنفدراسیون ها در سال 1999 با عربستان به تساوی بدون گل رسید و در شهریورماه سال جاری هم در آخرین دیدار دوستانه خود با این تیم آسیایی به تساوی (2-2) رسید.

دیدار دوستانه عربستان و بولیوی - سال 2018

**کره شمالی اولین حریف آسیایی

بولیوی برای اولین بار در سال 1993 با یک تیم از آسیا دیدار کرد. کره شمالی اولین و آخرین رویارویی خود با این تیم را در جام "نهرو کاپ" انجام داد و 1-2 به نماینده آسیا باخت!

 

**کره جنوبی پس از 14 سال!

کره جنوبی در جام جهانی 1994 آمریکا در گروهی بود که بولیوی در آن حضور داشت. این دو تیم در آن مصاف به تساوی 0-0 دست پیدا کردند و 14 سال بعد در ژوئن امسال و چند روز پیش از آغاز جام جهانی 2018 در دیداری دوستانه بار دیگر همان نتیجه را تکرار کردند!

دیدار دوستانه کره جنوبی و بولیوی - سال 2018

**ایران دهمین مسابقه بولیوی

تیم ملی فوتبال کشورمان که سابقه رویارویی با تیم های آمریکای جنوبی از جمله برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و... را در کارنامه اش دارد برای اولین بار سه شنبه هفته بعد و از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی به دیدار این تیم خواهد رفت. این نهمین رویارویی بولیویایی ها مقابل آسیایی هاست که تماشای بازی شان با ما رایگان هم اعلام شده است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول