کمیته رفاهی

390 هزار دلار + 500 هزار یورو

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 106 ] - شنبه, 21 مهر 1397
390 هزار دلار + 500 هزار یورو

کارمان شده شمردن هر روزه بدهی ها و طلبکاران باشگاه پرسپولیس که انگار فراغت ندارد از این موضوع. یک سو بازیکنان و مربیان خارجی را می بینیم که به قول مدیرعامل با...

کارمان شده شمردن هر روزه بدهی ها و طلبکاران باشگاه پرسپولیس که انگار فراغت ندارد از این موضوع. یک سو بازیکنان و مربیان خارجی را می بینیم که به قول مدیرعامل باشگاه 5 ماه است هیچ دریافتی نداشته اند و بخشی از مطالبات فصل پیش شان هم پرداخت نشده. از سوی دیگر طلبکارانی مقابل پرسپولیس ایستاده اند که بی توجهی به آنها فرصت حضور در دوره های بعدی لیگ قهرمانان را می سوزاند و بازیکنان ایرانی تیم هم جز آن 20 درصد، چیزی نگرفته اند.
 
این اما همه بدهی های باشگاه پرسپولیس نیست و باید هزینه سفرهای خارجی قرمزها در لیگ قهرمانان و میزبانی از فینال را هم در نظر بگیریم. تازه شانس آوردند که بهسازی ورزشگاه آزادی تا پیش از بازی فینال را نینداختند گردن پرسپولیس وگرنه باشگاه دیگر عمرا می توانست به بازیکنان و مربیانش حقوق بدهد. الان هم با اینکه حامی مالی به ادعای مدیرانش حتی پرداخت خارج از برنامه به باشگاه داشته، باز پرسپولیس بدهکار است و بعد از کلی دوندگی تازه توانسته برای خرید ارز ثانویه مجوز بگیرد آن هم در حالی که حمیدرضا گرشاسبی پیش از این گفته بود که برای پرداخت پول به خارجی های پرسپولیس آگاهانه تخلف کرده و از بازار آزاد ارز خریده است.
 
حالا اما می گوید که با دریافت ارز ثانویه، در یکی دو روز آینده بخشی از مطالبات برانکو و دستیارانش و همینطور بازیکنان خارجی را پرداخت خواهد کرد: «خوشختانه با حمایت های آقای دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان یکی از حادترین مشکلات باشگاه که به تهیه ارز مربوط می شود، برطرف شده تا بتوانیم ارز مورد نیازمان را خریداری کنیم. در این ارتباط سهمیه ای تعیین شده است که مجوز آن را ظرف یکی دو روز آینده دریافت خواهیم کرد و این می تواند بخش عمده ای از مشکلات ارزی ما را در این مقطع مرتفع کند. البته باید بگویم که قرار نیست به ما ارز بدهند، بلکه برای تهیه آن باید مجوز دریافت می کردیم و در مراحل دیگری هم دوباره باید برای دریافت مجوز درخواست بدهیم. فعلا موفق شدیم یک سوم ارز مورد نیاز باشگاه را برای پرداخت بدهی مان به بازیکنان و مربیان خارجی تهیه کنیم و تلاش خواهیم کرد که بقیه ارز لازم را هم تأمین کنیم.»
 
البته آقای مدیرعامل نگفته که پرسپولیس چقدر ارز ثانویه گرفته اما شایعه ها ادعا کرده اند که رقم آن 500 هزار دلار است و باید بین همه خارجی ها تقسیم شود. البته این تنها دریافتی پرسپولیس نیست چرا که این باشگاه سود خوبی هم از جام جهانی برده است. بابت حضور وحید امیری و علیرضا بیرانوند در جام جهانی 2018، فیفا 260 هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پاداش می دهد. این در حالی است که پاداش 130 هزار دلاری حضور مهدی طارمی در جام جهانی هم قرار است به حساب پرسپولیس واریز شود و نیمی از پاداش حضور رامین رضاییان در جام جهانی هم سهم این باشگاه است که البته هیچکدام از این پاداش ها هنوز پرداخت نشده. درست مثل پاداش 250 هزار دلاری ای اف سی بابت صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که پرسپولیس باید تا بعد از بازی برگشت برابر السد برای آن صبر کند. تا پیش از آن اما باشگاه حقوق معوقه مربیان و بازیکنان خارجی خود را از همان 500 هزار یورویی که از بازار ثانویه خریده، پرداخت خواهد کرد البته تنها بخشی از مطالبات آنها، نه همه بدهی اش را.
 
یادآوری رقم قراردادهای خارجی های پرسپولیس شاید بد نباشد. برانکو ایوانکوویچ بابت این فصل 850 هزار دلار می گیرد که البته آپشن های قراردادش جدا از این رقم است و مجموع رقم قرارداد دستیارانش (زلاتکو، ایگور و مارکو) هم می شود 400 هزار دلار. گادوین منشا به عنوان گران ترین بازیکن خارجی پرسپولیس، 420 هزار یورو قرارداد بسته و بوژیدار رادوشویچ هم قراردادش 140 هزار دلار است که البته باید اجاره پرداخت نشده آپارتمانش را هم به آن اضافه کنیم.
 
قرارداد این فصل بشار رسن هم 300 هزار دلار قیمت دارد اما باشگاه برای اینکه او را به تمدید قرارداد راضی کند، باید 25 هزار دلار باقی مانده از قرارداد فصل پیش این بازیکن را هم بپردازد و باید ببینیم ارز دریافتی اش از بازار ثانویه را چطور بین سه بازیکن و چهار مربی خارجی اش تقسیم خواهد کرد.  

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول