کمیته رفاهی

برانکو ایوانکوویچ جای تام کروز را گرفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 102 ] - چهارشنبه, 11 مهر 1397
برانکو ایوانکوویچ جای تام کروز را گرفت

برانکو ایوانکوویچ بطری آبش را سر کشید و گفت: مثل تام کروز در ماموریت غیرممکن شده‌ایم. پیروزی امروز پرسپولیس مقابل السد در استادیوم جاسم بن حمد، پایان خوش...

برانکو ایوانکوویچ بطری آبش را سر کشید و گفت: مثل تام کروز در ماموریت غیرممکن شده‌ایم.

پیروزی امروز پرسپولیس مقابل السد در استادیوم جاسم بن حمد، پایان خوش سه بازی 90 دقیقه ای و دشوار سرخپوشان در تقویم فشرده فوتبال ایران بود.

ماموریت غیرممکن عنوانی بود که برانکو ایوانکوویچ در پایان دیدار با الدحیل در جلسه ای خصوصی و درباره سه مسابقه آتی پرسپولیس قبل از آغاز روزهای فیفا داد. سه مسابقه ای که پرسپولیس با دو گل دیرهنگام دو تای آن را به سود خود پایان داد و البته در هر سه تای آن گلی دریافت نکرد و به سلامت از یک دربی بزرگ هم بیرون آمد. این اتفاق در حالی که پرسپولیس با حداقل نفرات و با کمترین نیروی انسانی و در اوج فشردگی رقابت ها کارش را ادامه می داد دستاوردی است که حتی خوش بین ترین هواداران این تیم نیز به آن باور نداشت.

سیدجلال حسینی در پایان دیدار دربی در گفتگو با خبرنگار ورزش سه از تخلیه شدن تیم می گفت و اینکه کار بسیار سختی در قطر پیش رو خواهند داشت اما او امروز در کنار 10 ستاره دیگر طوری نمایش دادند که این مسابقه در ذهن فوتبالدوستان خواهد ماند.

آنچه که پرسپولیس را تا این مرحله پیش برده صد البته بیشتر از هر چیز مدیون یک مربی بزرگ روی نیمکت این تیم است. برانکو ایوانکوویچ در چهارمین سال حضورش روی نیمکت این تیم با احاطه کامل روی مسائل فنی و حاشیه ای، با وجود همه نقصان ها حالا یک 90 دقیقه تا مهمترین دیدار پرسپولیس در تاریخ زمان دارد. 90 دقیقه ای که در ورزشگاه آزادی و مقابل چشم هواداران برگزار خواهد شد و به همان اندازه بازی رفت مخاطره آمیز و دشوار است. السد در آخرین مسابقه خود در استادیوم آزادی برابر استقلال با سه گل به برتری دست یافت و غفلت مقابل این تیم، به معنای از دست رفتن اندوخته بزرگ سرخها در دوحه است.

برانکو که حالا در نقش تام کروز فرو رفته و مشغول نقش آفرینی در سکانس های پایانی است در این 270 دقیقه بارها بلندی آویزان شده، با اجسام سخت برخورد کرده و ضربات مهم را سر و صورت خویش تحمل کرده و البته دست به کارهای محیرالعقول زده و در همه این ماموریت ها سربلند بیرون آمده است. او حالا با کمترین شباهت نسبت به مربی ای که با شکست در جام جهانی 2006 ایران را ترک کرده در بالاترین نقطه حرفه ای خود در ایران قرار گرفته و البته هواداران پر و پا قرصی حتی در اردوی رقیب دارد. از این به بعد هر اتفاقی که بیفتد دیگر اهمیتی ندارد، برانکو برای فوتبال ایران میراثی بزرگ از خود به جا گذاشته؛ میراثی که با کار و تلاش و تعهد به هواداران بیشمار تیم تعریف می شود. اگر پرسپولیس با تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی مقایسه کنیم؛ برندهای لباس های را کنار هم بگذارید، شرایط پشتیبانی آنها را بررسی کنید و البته از مسائل مالی شان پرده بردارید، خواهید دید که ارزش کار برانکو تا چه حد بالاست. برانکو با بازیکنان متعصب، غیرتمند و هوشیار خود در آستانه ممکن کردن یک اتفاق غیرممکن تاریخی است. بیایید به یک 90 دقیقه دیگر به آنها خوش بین باشیم و امیدوار باشیم در آزادی یک نتیجه تاریخی را به نام خود خواهند کرد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول