کمیته رفاهی

نفر به نفر پرسپولیس برابر السد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 107 ] - چهارشنبه, 11 مهر 1397
نفر به نفر پرسپولیس برابر السد

بازیکنان تیم پرسپولیس به خوبی برابر یکی از بهترین تیم های آسیا ایستادگی کردند و سپس در بهترین زمان، دروازه این تیم را گشودند.   عملکرد شاگردان برانکو ایو...

بازیکنان تیم پرسپولیس به خوبی برابر یکی از بهترین تیم های آسیا ایستادگی کردند و سپس در بهترین زمان، دروازه این تیم را گشودند.

 

عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه قابل تحسین است. آن ها سزاوار این پیروزی بودند چرا که به خوبی برابر ژاوی، گابی، هیدوس، بونجاح و... دفاع کردند و اجازه گلزنی ندادند و از کوچک ترین فرصت برای ضربه زدن به تیم میزبان استفاده کردند.

 

علاقه مان بر این بود که گزارش عملکرد بازیکنان تیم پرسپولیس به ترتیب از بهترین بازیکن آغاز شود اما بررسی های مختلف نتوانست یک نفر را به عنوان برترین بازیکن انتخاب کند و به همین دلیل پست به پست پیش رفتیم و نمایش پسران برانکو را موشکافانه بررسی کردیم:

 

علیرضا بیرانوند

 

بیرانوند نمایش بسیار درخشانی را پشت سر گذاشت و او را می توان مهم ترین عامل کلین شیت پرسپولیس در این بازی دانست. بیرانوند 6 بار شوت و ضربات بازیکنان السد را مهار کرد و به عبارتی بهترین نمایش خود را در چند وقت اخیر به ثبت رساند تا اولین کلین شیت آسیایی پرسپولیس در مرحله حذفی نیز به ثبت برسد. وی همچنین 5 خروج موفق داشت اما کارت زردی که گرفت اوضاع را کمی برای فینال احتمالی نگران کننده کرد.

 

 

سیدجلال حسینی

 

کاپیتان قرمزها نمایش نه چندان خوب در بازی رفت مرحله گروهی مقابل السد را امروز جبران کرد. او در دفاع مستحکم بود و این را می توان از آمار سیدجلال فهمید. حسینی 11 بار توپ را دور کرد و یک توپ ربایی داشت و از تمام دوئل هایی که در آن ها شرکت کرد، سربلند و پیروز بیرون آمد. نکته منفی برای این بازیکن پا به سن گذاشته درصد پایین پاس صحیح بود.

 

 

شجاع خلیل زاده

 

مدافع پرسپولیس در ابتدای مسابقه با خشونت های غیر فوتبالی کمی هواداران پرسپولیس را نگران کرد اما در چارچوب مستطیل سبز و در طول 90 دقیقه بازی، فارغ از حواشی نمایش بسیار خوبی را از خود نشان داد. او در بیش از 60 درصد دوئل ها پیروز بود و همچنین با 13 دفع توپ و یک تکل، عملکرد خوب خود را رقم زد. شجاع خلیل زاده در این فصل یکی از بهترین بازیکنان تیم پرسپولیس بوده و هم در مسابقات آسیایی و هم داخلی و چه در پست دفاع راست و چه دفاع میانی، پرقدرت ظاهر شده است. نمایش شجاع خلیل زاده در آخرین دقایق بازی با یک پاس استثنایی که منجر به پنالتی شد، همراه بود تا خلیل زاده یکی از بهترین بازی هایش را سپری کند.

 

 

سیامک نعمتی

 

نعمتی امروز در پستی بازی کرد که مدت ها از آن دور بود اما آنقدر پخته باتجربه عمل کرد که گویی سال ها است در پست دفاع راست بازی می کند! جانشین خلف حسین ماهینی، بارها با دریبل های سرعتی از بازیکنان السد گذشت و با حمل توپ تا زمین حریف، فشار را از روی تیم برداشت. نکته مهم برای شماره 88 تمرکز بالا و نمایش کم نقصی بود که باعث شد برانکو از بردن او به پست جدید، رو سفید شود. نعمتی 7 تکل زد که بهترین آمار در بین بازیکنان پرسپولیس است اما همچون دیگر بازیکنان، دقت پایین در پاس های او به وضوح دیده می شد.

 

 

شایان مصلح

 

مدافع چپ سرخ ها که به واسطه محرومیت محمد انصاری در پست تخصصی اش بازی کرد، در بعضی از دقایق پراشتباه بود اما در مجموع نمایش قابل قبولی داشت. او در اواسط نیمه دوم با از دست دادن توپ در میانه میدان زمینه ساز موقعیت خطرناک برای اکرم عفیف شد. مصلح در 11 دوئل برنده بود و همچنین یک تکل موفق داشت. او در حملات آنچنان که باید و شاید ظاهر نشد و شاید این موضوع، دستور تاکتیکی کادرفنی به او بود.

 

 

احمد نوراللهی

 

هافبک دفاعی شماره 8 پرسپولیس که ویژگی جنگندگی کمتری نسبت به کمال کامیابی نیا دارد، در این بازی پرتلاش و دونده ظاهر شد و اجازه نداد ژاوی، گابی، عفیف و هیدوس در مقابل خط دفاعی پرسپولیس خطرساز شوند. البته در دو صحنه جای خالی نوراللهی در آن منطقه از زمین دیده شد و السدی ها موقعیت شوت زنی داشتند اما این موضوع قابل درک است چرا که نمی توان مقابل بهترین های آسیا 90 دقیقه بی نقص بازی کرد. نوراللهی 11 کنش دفاعی داشت و با 2 توپ گیری نقش پررنگش در کلین شیت ارزشمند را نمایان کرد.

 

 

آدام همتی

 

همتیِ جوان در حساس ترین بازی فصل پرسپولیس برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار داشت. او که این روزها پاسخ انتقادات را با نمایش های کم نقصش می دهد، در این بازی هم فوق العاده نبود اما فراتر از حد انتظارات ظاهر شد. او دو خلق موقعیت داشت و همچنین 80 درصد پاس صحیح را به ثبت رساند، علاوه بر این ها او با 4 تکل و یک توپ ربایی، شب درخشانش را تکمیل کرد. همتی که امسال به سبب محرومیت از نقل  و انتقالات در لیست بزرگسالان قرار گرفت و به درب خروجی باشگاه نرفت، با ادامه این روند می تواند جای پایش را در فهرست این تیم محکم تر کند.

 

 

بشار رسن

 

ستاره عراقی تیم پرسپولیس نمونه ای بارز از یک خارجی کارآمد است. عملکرد او در خدمت تیم و هر ضربه اش به توپ در راستای رسیدن به هدف تیم می باشد. او که اکثرا در زمین حریف قرار داشت، اکثر پاس هایش را به درستی به بازیکنان پرسپولیس رساند و با ثبت 81.5 «پاس صحیح در زمین السد» خود را به عنوان یکی از بهترین های پرسپولیس مطرح کرد. رسن یک موقعیت هم خلق کرد و 2 خطا هم گرفت اما جثه ریز و فیزیک نه چندان قوی اش، باعث می شد تا مدافعانی چون عبدالکریم حسن به راحتی توپش را بگیرند.

 

 

امید عالیشاه

 

عالیشاه سعی می کرد با حرکات دریبلینگ از بازیکنان السد بگذرد و همین ریسک باعث می شد تا در بعضی صحنه ها ناموفق باشد. آمار منفی برای امید پرسپولیس، 52 درصد پاس صحیح در زمین السد بود که کمی ناامید کننده به نظر می رسد. با این حال عالیشاه هم با دوندگی 70 دقیقه ای، در این پیروزی بزرگ نقش داشت. مهم ترین فاکتور مثبت در عملکرد هافبک شماره 2 پرسپولیس بازگشت به عقب و شرکت در کار های دفاعی بود که برانکو امیدوار است در بازی های بعدی بیشتر هم بشود.

 

 

علی علیپور

 

فرار علیپور بدون شک پرسپولیسی ها را به یاد گل زیباش در بازی با الاهلی عربستان انداخت اما آن گل در دقایق ابتدایی بازی به ثمر رسید و این که علیپور در دقیقه 85 هم توانست این چنین پرسرعت و این چنین پرتوان باشد، نشان از تمرینات استقامتی صحیح مارکو و البته تلاش مضاعف مهاجم پرسپولیس دارد. البته در باقی دقایق بیشتر سعی می کرد با پرسینگ مدافعان السد را تحت فشار بگذارد و همچنین از اندک توپ ها استفاده کند. در چند صحنه با منشا ناهماهنگ بود اما در مجموع شب درخشانی را سپری کرد و می تواند کاندیدای بهترین بازیکن زمین هم باشد. نکته قابل توجه درباره علیپور این است که تمام شوت های او در چارچوب بود.

 

 

گادوین منشا

 

مهاجم سیه چرده پرسپولیس پرتلاش و دونده ظاهر شد اما شاید مهم ترین تصویر فوتبال دوستان از او در مقابل السد، فرصتی باشد که در نیمه اول از دست داد و مانع از گلزنی زود هنگام پرسپولیسی ها شد. منشا 4 شوت زد که همگی خارج از چارچوب بودند. مهاجم آفریقایی پرسپولیس در 23 دوئل هوایی و زمینی هم شرکت کرد که این آمار بسیار قابل توجه است. ناجی پرسپولیس در بازی با السد، حالا باید با یک نمایش خوب دیگر در تهران کار نیمه تمامی که از سال قبل داشت را تمام کند و همراه با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

 

 

احسان علوان زاده

علوان زاده در دقیقه 73 به جای امید عالیشاه به زمین آمد و بیشتر حضورش درکارهای دفاعی بود. او 5 پاس داد که 2 تا غلط بودند و همچنین وی از هر سه تقابلی که با السدی ها داشت، بازنده بیرون آمد. عملکرد این جوان چپ پا در کارهای دفاعی قابل قبول بود و شاید خود برانکو هم در میدانی به این بزرگی از این بازیکن همین انتظار را داشت.

سعید حسین پور - حمیدرضا طاهرخانی

حسین پور هافبک هجومی و مهاجم جوان تیم پرسپولیس در دقیقه 89 به جای گلزن این تیم به زمین رفت و طاهرخانی هم در دقیقه 96 وارد زمین شد. آن ها چیز خاصی از خود نشان ندادند اما همین که در چنین مسابقه بزرگی حضور یافتند خود تجربه بزرگی است که سال های بعد به کمک شان می آید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول