کمیته رفاهی

با احترام تقدیم به 25 شهید گرانقدر حوادث تروریستی اخیر اهواز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 81 ] - سه شنبه, 10 مهر 1397
با احترام تقدیم به 25 شهید گرانقدر حوادث تروریستی اخیر اهواز

(( بابا اهواز همیشه جنگه )) شنبه 31 شهریور ماه به ایستگاه راه آهن دنبال همسر و فرزندانم رفتم که از اهواز در حال برگشت به تهران بودند وقتی در آنجا از زمان ورود...

(( بابا اهواز همیشه جنگه ))

شنبه 31 شهریور ماه به ایستگاه راه آهن دنبال همسر و فرزندانم رفتم که از اهواز در حال برگشت به تهران بودند وقتی در آنجا از زمان ورود قطار به ایستگاه پرسیدم مخاطب من بلافاصله گفت : از کشته های اهواز چه خبر ؟ گفتم چه می گویی ؟ گفت مگر از حادثه تروریستی یک ساعت قبل اهواز خبر نداری ؟ دیگر نفهیدم چه می گفت گیج شده بودم و در این حالت ناخواسته خاطرات نحس و شوم 31 شهریور 59 برایم تداعی شد که می خواستم برای کلاس بندی تایم عصر پایه اول به دبستان مخصوص کیانپارس اهواز ( شهید نجات الهی ) با دوستانم بروم که هواپیماهای دشمن بعثی بر فراز شهرم ظاهر شدند و آنرا بمباران کردند و مردمی را که نمی دانستند جنگ چیست را به خاک و خون کشیدند و هیچگاه آن روز و آن سال بچه های اهواز به مدرسه نرسیدند ، همچنین یاد حملات تروریستی بانک سامان ، خیابان نادری و فلکه سه دختران اهواز و . . . در سال 84 افتادم که دهها همشهری و هموطن یا در خون خود غلطیدند یا مظلومانه سوختند ، ناگهان صدای پسرم مرا به خود آورد که سلام کرد و گفت بابا فهمیدی اهواز جنگ شده ، او را بوسیدم و گفتم آره بابا اهواز همیشه جنگه !
و واقیت تلخ همین است که از 31 شهریور 59 تا به امروز اهواز همیشه درگیر جنگ بوده فقط نوع آن تفاوت داشته ، 8 سال جنگ تحمیلی و کشته شدن چند هزار مرد و زن و کودک و رزمنده و آواره شدن دهها و صدها هزار نفر با دهها مشکل خانوادگی و فرهنگی و . . . در دوران بازسازی ، جنگ بر سر بودجه ها و هزینه هایی که گم شدند و حق واقعی خوزستان و اهواز ادا نشد ، جنگهای قومی و خانوادگی در این سالها ، جنگها و حوادث تروریستی از سوی عناصر خودفروخته و خائن ، جنگ انتقال آب کارون در عصر بی آبی اهواز ، جنگ هوا و ریزگردها و نهایتا جنگ بیکاری و اعتیاد و فسادهای گوناگون تا 31 شهریور امسال که عزای دیگری برای مردم خوزستان و اهواز همیشه قهرمان و مقاوم بود .
خوزستان و اهواز در همه ادوار تاریخی و با تمدنی چندهزار ساله همیشه نسبت به ایران و ایرانی ادای دین کرده و خوزیها یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی بوده و هستند ولی متاسفانه در اکثر ادوار تاریخی خصوصا در این 150 سال اخیر مورد کم لطفی واقع شدند که البته عوامل مختلفی در آن دخیل بوده است ، جدا از مسئله وجود اقوام مختلف خوزی و مرزنشینی ، نگاه به خوزستان همیشه انتفاعی بوده ، منابع و نیروی انسانی و مصائب و مشکلات برای خوزستان ولی انتفاع و استفاده آن برای سایر مناطق که همین مسئله ناخواسته مشکلات امنیتی بسیاری را برای خوزستان به ارمغان داشته و متاسفانه مسئولین لشکری و کشوری حتی با اصالت خوزستانی و مسئولین استانی و محلی نه تنها در امر تدبیر این مشکل عاجز بوده اند بلکه با عملکرد خود به آن دامن هم زده اند ، و از این بی تدبیری ، تفکرات خائنانه و تجزیه طلبی و نیروهای معاند امثال وهابیت با حمایت نیروهای مرتجع عرب منطقه در این سالها بیشترین استفاده را در جهت نیل به اهداف پست و پلید خود برای ضربه زدن به مردم برده اند ، به چه گناهی مردم اهواز و خوزستان نباید یک روز خوش داشته باشند ، آیا مسئولین عالی رتبه کشور نمی دانند چنین استانی با هجمه ای از مشکلات و نارسایی ها ، استاندار با تجربه و باکفایت و با قدرت می خواهد ؟ آیا استانداری خوزستان طرح کاد مدیران جوان و بی تجربه است ؟ آقای شمخانی عزیز شما که مسئول امنیت کل کشور هستید چرا از شهر و و محله خود غافل شده اید ؟ اگر سایر استانها بزرگانی همچون سردار رشید و سردار محسن رضایی و دهها مسئول تراز اول کشوری و لشکری داشتند آیا وضعشان واقعا این بود ؟ بارها در سایر نوشته هایم به عدم همبستگی اقوام مختلف خوزی و عدم همراهی مسئولین استان در این زمینه با مردم اشاره کرده ام که متاسفانه بعضی اوقات ، مسئولین هم در مسائل قومی غرق و یا جوگیر شده و ناخواسته شکاف همبستگی را عمق داده اند.
خوزستان و اهواز نیازمند آرامش و امنیت است ،نیروهای امنیتی استان می بایست چشمانشان بیناتر باشد اگر کوتاهی در امر امنیت روز رژه مسجل شود باید با مقصران آن برخورد شود و همچنین جهت اقدام بازدارنده و انتقام خون مردم ، اشد مجازات برای تروریستهای کور دل در نظر گرفته شود و هر صدای تجزیه طلب و تفکر خائنانه را در نطفه خفه کرد ،
مردم اهواز در روز رژه در راستای حمایت از نیروهای مسلح امده بودند که به جنگ و خونریزی نه بگویند و در این راه مظلومانه 25 شهید و بیش از 60 جانباز تقدیم کردند که مردم ایران و رهبر معظم با مردم اهواز ابراز همدردی کردند ، باشد که جنگ برای همیشه از اهواز و هر نقطه از کشور رخت ببند و صلح و آرامش و مهربانی جایگزین همیشگی آن شود .
یا علی

علی بدیع

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول