کمیته رفاهی

معمای دفاع راست پرسپولیس؛ شماره 88 وارد می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 93 ] - شنبه, 7 مهر 1397
معمای دفاع راست پرسپولیس؛ شماره 88 وارد می شود

با مصدومیت حسین ماهینی اکنون پرسپولیس شرایط سختی در جدال مرحله رفت نیمه نهایی برابر السد قطر خواهد داشت. پرسپولیس که پیش از این محمد انصاری و کمال کامیاب...

با مصدومیت حسین ماهینی اکنون پرسپولیس شرایط سختی در جدال مرحله رفت نیمه نهایی برابر السد قطر خواهد داشت.

پرسپولیس که پیش از این محمد انصاری و کمال کامیابی نیا را برای جدال مقابل السد از دست داده بود، اکنون حسین ماهینی را نیز به دلیل مصدومیت شدید در اختیار نخواهد داشت.

پرسپولیس که سخت ترین برهه تاریخی خود را با توجه به محرومیت یک ساله از نقل و انتقالات پشت سر می‌گذارد، برانکو را با چالش بزرگی مواجه کرده است. آنها که پیش از نیز با توجه به این مشکل تنها با 11 بازیکن در ترکیب برابر رقبا قرار می‌گرفتند، اکنون با خلا بزرگ دفاعی و غیبت سه بازیکن اصلی خود چالش بزرگتری را پیش رو خواهند داشت.

برانکو اکنون در خط دفاعی خود تنها سیدجلال حسینی، شایان مصلح و شجاع خلیل زاده را در اختیار دارد  این در حالی است که سرمربی سرخ‌ها در طول فصل و آماده سازی تیمش با آدام همتی برای حضور در سمت راست تمرینات ویژه‌ای را در نظر گرفته بود. باتوجه به اینکه همتی با نمایش کوتاه اما امیدوارکننده‌ در ترکیب برای حضور در این پست در جدال سرنوشت ساز مقابل السد از کمترین تجربه ممکن برخوردار است.

این مساله اکنون یک گمانه زنی بزرگ را شکل داده است؛ احتمال حضور سیامک نعمتی در سمت راست دفاعی.

هافبک سرعتی سرخپوشان که در این فصل نمایش موفقی در پست های وینگر راست و چپ و همچنین مهاجم در کنار علی علیپور از خود به جا گذاشته، اکنون به عنوان گزینه اصلی برانکو برای پست جدید در سمت راست دفاعی محسوب می‌شود. سرعت بالا در کنار تکنیک قابل توجه شاید از او بازیکنی منحصربفرد در ترکیب سرخپوشان شکل دهد اما اینکه این بازیکن قابلیت دفاعی لازم برای حضور در این پست حساس را داشته باشد علامت سوال بزرگی است.

حضور اکرم عفیف به عنوان ستاره السد در سمت چپ هجومی، نیازمند بازیکنی با تجربه بالای دفاعی در این پست است و در صورتی که سیامک نعمتی در این پست به میدان برود با دردسر بزرگ و چالش قابل توجهی همراه خواهد بود.

برانکو که از زمان حضور در پرسپولیس مدافعان راست خود را با حضور نفراتی مثل خانزاده، بابک حاتمی، علیرضا نورمحمدی، رامین رضاییان، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده و حسین ماهینی راهی میدان می کرد اکنون هفتمین مدافع راست خود را معرفی خواهد کرد؛ باید دید سیامک نعمتی قادر خواهد بود با حضور درخشان در این پست و نمایش موفق در آن پرسپولیس را در این وضعیت بحرانی کمک کند یا خیر. حضور موفق او در این وظیفه جدید بخش عمده‌ای از مشکلات سرخپوشان در جدال با السد را برطرف خواهد کرد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول