کمیته رفاهی

علی پروین: تیم ملی فوتبال با این دعواها و حاشیه ها در جام ملت ها نتیجه نمی گیرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 208 ] - شنبه, 24 شهریور 1397

علی پروین گفت که تیم ملی فوتبال همیشه قبل از هر رویدادی با حواشی روبه رو است و اگر این مسائل ادامه داشته باشد در جام ملت های 2019 آسیا نتیجه نمی گیرد.

چند ماهی است که اعضای تیم پیشکسوتان پرسپولیس دور هم جمع شده و علاوه بر تمرین کردن، بازی های دوستانه هم انجام می دهند، تیمی که از نسل های مختلف در آن حضور دارند، از جمله وحید قلیچ، ضیا عربشاهی، ناصر محمدخانی، سعید نعیم آبادی، بهروز سلطانی، مرتضی فنونی زاده، ابراهیم اسدی، حسن خان محمدی، فرشاد پیوس و... .

علی پروین هم به عنوان سرمربی در این تیم حضور دارد. جالب است که پیشکسوت قدیمی پرسپولیس همانند دوران مربیگری خودش حساسیت زیادی روی بازی ها و تمرینات دارد. خبرنگار تسنیم در حاشیه یکی از بازی های دوستانه پیشکسوتان پرسپولیس، گپی با پروین در مورد وضعیت تیم پیشکسوتان، پرسپولیس، اختلاف کارلوس کی روش و برانکو و دیگر مسائل زد که متن گفت وگو به همراه فیلم آن را در زیر مشاهده می کنید:

شما همیشه در تمرینات پیشکسوتان حضور پیدا می کنید؟

4،5 ماهی است که هفته ای دو جلسه تمرین کرده و روز چهارشنبه هم تیمی را دعوت می کنیم و با آنها بازی انجام دهیم. خوشحالیم که بچه ها دور هم جمع می شوند. شرکتی به نام پیشکسوتان کهن، تشکیلاتی را فراهم کرده تا اینها دور جمع شوند.

سه نسل متفاوت را در تیم پیشکسوتان پرسپولیس می بینیم، دهه شصت، هفتاد و هشتاد...

کسانی که تقریباً در حال حاضر بازنشسته هستند، می توانند به تمرین ما بیایند. یک عده دهه شصتی هستند، یک عده هم بالاتر، یک عده مثل علیرضا محمد دو سال است که فوتبالش تمام شده، منصوری و زارع هم همین طور. این تیم برای پیشکسوتان است و مال من و این و آن نیست. متأسفانه آمدن به اینجا (ورزشگاه شیرودی) چون طرح ترافیک است، برای بچه ها سخت است. هوا که تاریک تر شود، محل تمرین مان را عوض می کنیم، چون وقتی تمرین ساعت 15 باشد، همه باید 14:30 در محل تمرین حضور داشته باشند!

پرسپولیس دوشنبه بازی حساسی مقابل الدحیل قطر در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دارد، چقدر به صعود این تیم به مرحله بعد امیدوار هستید؟

اگر پرسپولیس مثل نیمه دوم بازی در قطر بازی کند، فکر می کنم می برد و بالا می آید. ان شاء الله که پرسپولیس می برد و صعود می کند.

یعنی پرسپولیس توانایی شکست تیم قطری را دارد؟

فکر می کنم با حضور صد هزار نفر می توانیم ببریم. عرب ها از همین صد هزار نفر ما می ترسند. با آن بازی که نیمه دوم مقابل الدحیل در قطر دیدم، فکر می کنم می توانند به مرحله بعد صعود کنند. فقط نباید گل بخورند، چون اگر گل بخورند، کار سخت می شود.

استقلال برابر السد در بازی رفت سه بر یک در آزادی شکست خورد. این تیم شانسی دارد؟

استقلال نیم ساعت اول خیلی خوب بازی کرد. نیمه دوم خسته بود یا نبود را، نمی دانم، اما شیرازه تیم به هم ریخت. اگر استقلال آنجا خوب بازی کند، می تواند نتیجه بگیرد.

قطری ها در چند سال اخیر با آوردن بازیکنان مطرح و همچنین بالا بردن سطح امکانات شان پیشرفت کرده اند، آیا فوتبال ما درجا زده یا صرف اینکه بگوییم استعداد و غیرت داریم، کافی است؟

نسبت به آنها درجا زده ایم. زمانی که من بازی می کردم و به قطر می رفتیم، به تیم های شان 10، 11 گل می زدیم. امکانات ما و آنها زمین تا آسمان تفاوت دارد. پول هایی که می دهند هم، زمین تا آسمان فرق دارد، اگرچه ما هم خوب پول می دهیم. فوتبال ما با وجود این، حرف اول را در آسیا می زند، اما باید دعوا و مرافعه در تیم ملی را کنار بگذاریم.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی برای بازی دوستانه مقابل ازبکستان، بدون قرارداد روی نیمکت نشسته بود. فکر می کنید چرا مسئله قرارداد کی روش حل نشده است؟

قرارداد کی روش را نمی دانم، اما باید حاشیه ها را کنار بگذارند. تیم ملی همیشه قبل از مسابقات در حاشیه است، این که پیراهن ندارد، زمین ندارد؛ این بساط ها هست. قبل از جام جهانی این چیزها را کنار گذاشتند و خوب نتیجه گرفت. اگر این دعوا و مرافعه باشد، فکر نمی کنم تیم ملی در جام ملت ها نتیجه بگیرد.

این روزها بحث اختلاف کی روش و برانکو هم تمام شدنی نیست، دلیل این مسائل چیست؟

دلیش را نمی دانم، شما می دانید به ما هم بگویید. نمی دانم دعوا سر چه موضوعی است، سر پول است یا امکانات. کی روش در انتخاب هایش نمی گذارد کسی شرکت کند و هر کسی را بخواهد، انتخاب می کند، پس سر این موضوع نمی تواند باشد. نمی دانم مشکل چیست که این حاشیه ها را درست می کنند. دیگر فدراسیون خودش می داند و آقای کی روش!

یکی از انتقادهایی که به کی روش می شود، دعوت یک بازیکن از پرسپولیس است. همین مسئله به شائبه های اختلاف کی روش و برانکو دامن می زند.

این سلیقه مربی است. من هم مربی باشم، ممکن است هیچ کسی را دعوت نکنم. هزاری هم حرف بزنیم، به جز اینکه کی روش  لج کرده و بدتر کند، چیز دیگری نخواهد بود. بهترین کار این است که حرفی نزنیم و ساکت بنشینیم.

در اظهارنظری گفته اید پرسپولیس امسال هم می تواند قهرمان لیگ برتر شود، بر چه اساسی این حرف را زدید؟

با تیم هایی که من دیدم، به نظرم استقلال، پرسپولیس و سپاهان مدعی قهرمانی هستند.

یعنی پرسپولیس تا اینجا روند خوبی داشته است؟

روند خوبی که نداشته، اما نیم فصل دوم با بازیکنانی که گرفته، می تواند باز هم قهرمان شود.

چندی پیش گفت وگویی با سعید نعیم آبادی انجام دادیم که گفت با گذشت 30 سال، هنوز چوب نرفتن به تیم علی پروین را می خورد و ظاهراً شما از او ناراحت هستید.

ما از هیچ کسی ناراحت نیستیم و نخواهیم بود. با دشمن خودمان هم رفیقیم، اگرچه دشمن نداریم.

در مورد تیم ملی، یک موضوع دیگر هم مطرح شده و این که پیشنهادی برای برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی برابر آرژانتین شده، اما چرا تیم ملی با تیم های قدرتمند بازی نمی کند؟

نمی دانم چرا، اما با بازی هایی که تیم ملی در جام جهانی انجام داد، باید تیم های گردن کلفت مقابل ما حاضر شوند تا نقطه ضعف ها را پیدا کنیم، حالا دلیلش چیست، نمی دانم، با آرژانتین نمی خواهند بازی کنند؟

کی روش گفته اگر چنین پیشنهادی باشد، روی زانو تا دبی خواهد رفت!

نمی دانم، خودشان می دانند!

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول