کمیته رفاهی

تاج: کسی عاشق چشم و ابروی کی روش نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 115 ] - چهارشنبه, 21 شهریور 1397
تاج: کسی عاشق چشم و ابروی کی روش نیست

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه همکاری فدراسیون فوتبال با کی روش بر اساس قراداد قبلی این مربی است، گفت: دفاع از این مربی را مانند دفاع مقدس می دانم. مهدی ت...

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه همکاری فدراسیون فوتبال با کی روش بر اساس قراداد قبلی این مربی است، گفت: دفاع از این مربی را مانند دفاع مقدس می دانم.

مهدی تاج با حضور در برنامه تلویزیونی فرمول یک،   با اشاره به حضورش در جبهه های هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: در طول سال های حضورم در جنگ، جانباز شدم و جانبازی من در حدود 50 درصد است.
او با تاکید بر لزوم تداوم همکاری با کارلوس کی روش خاطرنشان کرد: به شخصه موافق حضور کی‌روش هستم. او سرمربی خودمان است و بر اساس قرارداد قبلی که دلاری بسته شده، با او کار می کنیم. قرارداد کی‌روش زیاد نشده بلکه ارزش دلار زیاد شده است. این موضوع خیلی کاری به کی‌روش ندارد چون او روی عددی با ما توافق کرده و همان را می‌گیرد. من اگر از کی‌روش دفاعی دارم این دفاع را مثل دفاع مقدس می‌دانم. ما برای کشورمان باید بهترین تصمیمات را بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه سخنان خود، با تاکید بر اینکه کسی عاشق چشم و ابروی کی روش نیست، افزود: او عملکرد ایران را به دوران موفقیت رسانده است.   کی‌روش به خوبی از بازیکنان جوان و لیگ برتر استفاده کرده و به اوج رسانده است.

او مدت زمان همکاری ایران و کی‌روش را تا جام ملت های آسیا دانست و گفت: مبلغی که کی‌روش از ما می گیرد زیاد نیست اما خیلی ها می گویند بالا است.

تاج بازی با تیم های بزرگ دنیا را مستلزم داشتن بودجه و منابع مالی عنوان کرد و ادامه داد: تفاوت ما با تیم هایی مانند عربستان در پول است. هنوز صدا و سیما نتوانسته پولی به ما بدهد چرا که می گوید پول نداریم. عربستان با تیم های بزرگ بازی می‌کند، چون 20 برابر ما بودجه دارند. اگر آنها با برزیل بازی می‌کنند حتما پولش را هم دارند.

او با محدود برشمردن منابع مالی فدراسیون فوتبال در مقایسه با عربستان گفت: از نظر نتیجه گیری بهتر از این کشور هستیم و در همه زمینه ها جلو هستیم. از سویی منابع مالی ما محدود است چرا که  70 درصد پول ما مربوط به صدا و سیما است و نمی‌توانیم این پول را بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال اداره این فدراسیون را نمونه موفقی از اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به اقتصاد مقاومتی اشاره کرده است که می توانیم این نمونه را در اداره فدراسیون فوتبال ببینیم.

او اضافه کرد: با برزیل برای انجام بازی دوستانه رایزنی کردیم اما آنها موافقت نکردند و به بعد از جام ملت های آسیا موکول شد. بازی برابر ترکیه، الجزایر و ... موجب موفقیت ما شد. کی‌روش مربی است که الان بازی‌های دوستانه مدل یمن، عراق و... و می‌خواهد که تیمش را با آنها بسنجد.

رئیس فدراسیون فوتبال ورود بانوان به ورزشگاه ها را مستلزم دستور شورای امنیت ملی دانست و گفت: منتظر ابلاغ این دستور به نیروی انتظامی هستیم. شورای امنیت ملی روی این موضوع کار می کند. ان شاء الله مشکل حل می شود.

تاج با شرکت درباره کمپین فرزندت کجاست، اظهار کرد: هر دو فرزندم در مقطع دکترا تحصیل می کنند. از ابتدا تاکنون در بخش دولتی کار نکردند و به ورزش هم نزدیک نشدند. هیج مسافرتی با هیچ تیمی نداشتند. حتی یک دست لباس ورزشی هم از فدراسیون به آن ها نداده‌ام. هر دو متأهل هستند و یکی از آنها بچه دارد و من پدربزرگ هستم. یکی از آن‌ها با دختر خاله و یکی هم با دختر عمویش ازدواجه کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه برانکو ایوانکوویچ با زلاتکو دالیچ برای هدایت ایران صحبت کرده است، تاکید کرد: این موضوع ضرورت جامعه نیست. برانکو برای پرسپولیس تلاش کرده و الان استقلال و پرسپولیس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستند که باید به آن ها دست مریزاد گفت. من برای برانکو، کی‌روش و شفر آرزوی موفقیت می‌کنم.

او درباره انتقادات علی کریمی از خودش و فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: فارغ از اینکه کریمی انتقاد کرده یا نه، او جزو بازیکنان خوب کشورمان بوده است. باید احترام او را حفظ کنیم. از طرفی نباید انتقادات را بی پاسخ گذاشت. از او شکایتی ندارم و ناراحت هم نیستم. در یکی از روزنامه ها خواندم که هوشنگ مقدس از کریمی شکایت کرده است و از او خواستم شکایتش را پس بگیرد.

او با بیان اینکه آزمون به تیم ملی ایران دعوت خواهد شد، گفت: من و کی روش او را دوست داریم و با او صحبت کردیم. به عنوان رئیس فدراسیون باید صبوری کنم حرف‌هایی زده می‌شود، انتقادهایی می‌شود باید آنها را گوش کرد و جواب داد. آزمون بازیکن جوانی است و زیبنده نیست که به خانواده بازیکنی بی‌احترامی شود به خصوص کسانی که برای فوتبال زحمت می‌کشند.

او در پایان درباره خداحافظی رضا قوچان نژاد نیز گفت: با او صحبتی نداشتم اما رضا از بازیکنانی است که برای فوتبال ایران زحمت کشیده است. درباره انتخاب بازیکنان سرمربی تصمیم می گیرد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول