کمیته رفاهی

همه آنچه باید درباره لیگ ملت های اروپا بدانید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 111 ] - چهارشنبه, 14 شهریور 1397
همه آنچه باید درباره لیگ ملت های اروپا بدانید

رقابت های لیگ ملت‌های اروپا، تورنمنت جدیدی که یوفا برگزار می‌کند، امروز آغاز خواهد شد. رقابت ها این هفته با دیدارهای حساسی از جمله انگلیس- اسپانیا پ...

رقابت های لیگ ملت‌های اروپا، تورنمنت جدیدی که یوفا برگزار می‌کند، امروز آغاز خواهد شد.

رقابت ها این هفته با دیدارهای حساسی از جمله انگلیس- اسپانیا پیگیری خواهد شد و در زیر به بررسی گروه بندی و قوانین رقابت ها پرداخته ایم.

 

لیگ ملت‌های اروپا به چه علت برگزار می‌شود؟

یوفا این رقابت ها را به این علت برگزار خواهد کرد که دیدارهای ملی رقابتی بیشتری برگزار شود و تعداد بازی های دوستانه ملی کاسته شود. مسابقات شامل مرحله گروهی، حذفی، فینال و یک جام برای قهرمان است.

 

 

 

فرمت رقابت ها چگونه است؟

 

55 کشور اروپایی در 4 لیگ A، B، C و D تقسیم شده اند که این تقسیم بندی ها بر اساس رنکینگ یوفا انجام گرفته است.  هر لیگ نیز به 4 گروه تقسیم شده است و برای مثال، انگلیس ، اسپانیا و کرواسی در گروه 4 لیگ A قرار گرفته اند. دیدارهای تیم‌ها نیز در مرحله گروهی به صورت رفت و برگشتی خواهد بود.

 

چه اتفاقی برای صدرنشین گروه‌ها رخ خواهد داد؟

 

صدرنشین های هر لیگ که در حقیقت صدرنشین های هر گروه از لیگ‌ها هستند، به مرحله فینال لیگ ملت‌های اروپا صعود خواهند کرد. در ماه دسامبر، یکی از این چهار تیم به عنوان میزبان رقابت های فینال انتخاب خواهد شد. در جوئن 2019، دیدار نیمه نهایی و فینال برگزار می‌شود و قهرمان‌های لیگ ملت‌های اروپا مشخص خواهند شد.

 

قعرنشینی چه حکمی خواهد داشت؟

 

تیم‌هایی که در لیگ‌ها در قعر جدول قرار بگیرند، به لیگ پایین تر سقوط خواهند کرد و تیم‌های صدرنشین گروه‌های پایین تر، به گروه بالاتر صعود خواهند کرد.

 

 

 

آیا تیمی می‌تواند از طریق لیگ ملت‌ها به جام ملت‌ها صعود کند؟

 

بله می‌توانند. 4 تیم از طریق پلی آف لیگ ملت‌های اروپا راهی جام ملت‌ها خواهند شد و به 20 تیمی که قرار است در یورو 2020 با هم رقابت کنند، اضافه می‌شوند.

 

دیدارهای پلی آف به چه شکل هستند؟

 

صدرنشین گروه‌های هر لیگ، در یک رقابت چهارجانبه شرکت خواهند کرد و دیدارهای نیمه نهایی و فینال را در ماه مارس سال 2020 برگزار می‌کنند. قهرمان این مسابقات، به صورت اتوماتیک راهی یورو 2020 خواهد شد. 

 

این بدین معناست که برای مثال اگر انگلیس، اسپانیا و کرواسی را شکست دهد و صدرنشین گروهش باشد، قطعا در دیدارهای پلی آف رقابت ها در سال 2020 حضور خواهد داشت و این یعنی حتی اگر نتایج ضعیفی توسط انگلیس در صعود به یورو کسب شود، هنوز شانس حضور در رقابت ها وجود خواهد داشت.

 

اگر تیمی صعود کرده بود و نیاز به پلی آف نداشت، تکلیف چیست؟

 

در صورتی که تیمی توانسته باشد به صورت مستقیم به یورو صعود کند و در آن سو، به پلی آف لیگ ملت‌های اروپا نیز صعود کرده باشد، جایش را به دومین تیم برتری می‌دهد که راهی پلی آف نشده است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول