کمیته رفاهی

اسکندر پرسپولیس کیست آقای دایی؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 98 ] - چهارشنبه, 14 شهریور 1397
اسکندر پرسپولیس کیست آقای دایی؟

علی دایی یکی از طلبکاران پرسپولیس به‌شمار می‌آید؛ کسی که این روزها همزمان با اولتیماتوم AFC  به باشگاه‌های بدهکار، بیش از هر زمان دیگری صد...

علی دایی یکی از طلبکاران پرسپولیس به‌شمار می‌آید؛ کسی که این روزها همزمان با اولتیماتوم AFC  به باشگاه‌های بدهکار، بیش از هر زمان دیگری صدای او به‌گوش می‌رسد. دایی ابتدای لیگ سیزدهم با قراردادی سه‌ساله به پرسپولیس پیوست و اوایل لیگ چهاردهم، یعنی یک فصل‌ونیم پیش از پایان قراردادش از این باشگاه اخراج شد. از قرار معلوم در آن زمان مدیران پرسپولیس توانستند با پرداخت کل پول فصل دوم، رضایت دایی را جلب کنند و او را کنار بگذارند، اما این مربی از همان زمان دنبال مبلغی است که تحت عنوان مالیات ناچار به پرداخت آن شده. در قرارداد دایی پرداخت مبلغ مالیات برعهده باشگاه گذاشته شده بود، اما او مجبور شده چیزی حدود یکصد میلیون تومان از جیب خودش بپردازد و حالا سه‌سال است که شبانه‌روز برای پس گرفتن این پول تلاش می‌کند. دایی بنا به ادعای خودش در رابطه با این مبلغ 26 نامه برای علی‌اکبر طاهری نوشت و پس از تغییر مدیریت در باشگاه پرسپولیس، مذاکراتش را با حمیدرضا گرشاسبی ادامه داد. این اواخر که گرشاسبی خبر از توافق با دایی داده، شهریار به سیم آخر زده و ضمن تکذیب این موضوع گفته: «کاری که آقایان با پرسپولیس کردند، اسکندر با تخت جمشید نکرد.»

چه صدمیلیون و چه صدمیلیارد تومان؛ دایی حقش را از پرسپولیس می‌خواهد و مدیران این باشگاه باید با حسن‌خلق و درکمال احترام این رقم را تقدیم او کنند، اما کاش علی دایی که بابت 37 هفته کار در پرسپولیس دستمزد 60 هفته را گرفته و حالا بابت فقط صدمیلیون تومان روز روشن این تیم را به شب تار بدل کرده، قدری بیشتر در مورد مفهوم جمله‌ای که به زبان آورده، فکر کند. اسکندر پرسپولیس و در کل فوتبال ایران، شاید آن کسی باشد که پرداخت مالیات بازیکنان و مربیان توسط باشگاه‌ها را باب کرد. چطور ممکن است کارمندی که ماهانه شندرغاز حقوق می‌گیرد مالیاتش را پیش از واریز دستمزد بپردازد، اما ستاره‌هایی که در ناز و نعمت به‌سر می‌برند، پرداخت همین مبلغ را هم به بیت‌المال احاله کنند و دست‌شان از این نظر نیز در جیب مردم باشد؟

اسکندر پرسپولیس شاید کسی باشد که سال 92 قرارداد سه‌ساله دایی را به قیمت «خون» بست. توجه کنید لطفا؛ دایی برای لیگ سیزدهم یک‌میلیارد و 750 میلیون تومان، بابت لیگ چهاردهم دو میلیارد و صدمیلیون و برای لیگ پانزدهم حدود 5/2 میلیارد تومان از پرسپولیس دستمزد می‌گرفت. آخرش هم او بابت کار تا هفته هفتم لیگ چهاردهم، حدود سه‌میلیارد و 850 میلیون تومان از پرسپولیس دریافت کرد و حالا پی صد‌میلیون تومان مالیاتی می‌گردد که از جیب خودش داده! مرداد 93 که دایی را از پرسپولیس عزل و با او بابت دو سال تسویه‌حساب کردند، قیمت دلار 3100 تومان بود؛ حالا حساب کنید ببینید جناب شهریار با دریافتی معادل یک‌میلیون و 200 هزار دلاری‌اش چه گلی به‌سر پرسپولیس زد که حالا تتمه آن پول، مثل استخوان لای گلوی باشگاه گیر کرده؟ جالب اینجاست که دایی دو سال بعد از پرسپولیس، در ازای فقط یک‌میلیارد و 120 میلیون تومان با نفت تهران قرارداد بست و ناگهان قیمتش را برای باشگاهی که هزار نفر هوادار هم ندارد، شکست اما در پرسپولیس هرگز خبری از این بذل و بخشش‌ها نبوده است! کاش یک‌نفر از دایی بپرسد گیریم همه اینها اسکندر باشند، شما چرا هیچ‌وقت برای پرسپولیس سرباز «داریوش» نبودید؟ چه زمان آن انتقال حیرت‌انگیز از السد و غرامتی که 20 سال پیش نفس هواداران را به‌شماره انداخته بود و چه حالا که این صدمیلیون تومان، غباری روی کوه مشکلات باشگاه شده است؟

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول