کمیته رفاهی

منت خرج از بیت المال بر سر مردم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 62 ] - پنجشنبه, 11 مرداد 1397
منت خرج از بیت المال بر سر مردم!

بیچاره آن هواداری که در ورزشگاه فریاد می‌زند و وزیر را زیر تیغ می‌برد؛ بیچاره آن هواداری که منت گذاشتن مدیرعاملی را می‌بیند که از جیب مردم خرج ...

بیچاره آن هواداری که در ورزشگاه فریاد می‌زند و وزیر را زیر تیغ می‌برد؛ بیچاره آن هواداری که منت گذاشتن مدیرعاملی را می‌بیند که از جیب مردم خرج می‌کند.

این روزها شنیدن جملات نقض و اظهارنظرهای آنچنانی از زبان مدیران و مسئولان کشور امری عادی است، تفاوتی هم نمی‌کند که این مسئول در چه حوزه مدیریتی و کدام بخش کشور سمت مدیریتی داشته باشد. به عنوان نمونه می‌توان به اظهارات اخیر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اشاره کرد، وقتی سینه سپر می‌کند و با منت گذاشتن بر سر هوادار پرسپولیس از استفاده از ارز آزاد برای جلوگیری از محرومیت سرخپوشان صحبت می‌کند.


گرشاسبی می‌گوید برای فرار از بحران در بازار سیاه این روزهای ارز به دنبال ارز آزاد است، اما نمی‌گوید که هزینه دریافت این ارز آزاد از جیب مردم و بیت‌المالپرداخت می‌شود. البته همه خوب می‌دانیم که مدیرانی همسطح و همتراز با گرشاسبی به هیچ عنوان برای انجام کارها دست در جیب مبارک نمی‌کنند و همواره از جیب بیت‌المال خرج می‌کنند، اما سؤال این است که چرا منت این کار را سر مردمی می‌گذارند که در واقع خودشان ضررهای سوءمدیریت این آقایان را می‌پردازند.


حقیقت این است که محدودیت استفاده از ارز و دیگر منابع فقط و فقط شامل حال مردم کوچه و بازار می‌شود. این روزها سرخابی‌های پایتخت دست‌کمی از آقازاده‌ها ندارند. این را می‌توان از نوع قراردادهای منعقد شده در این فصل و مهم‌تر از آن، اظهارنظرهای مدیران متوجه شد، مدیرانی که در این وانفسای اقتصادی و بازار سیاه ارزی که به راه افتاده در به در به دنبال جذب بازیکنان خارجی و مثل همیشه بی‌کیفیت و بی‌خاصیت هستند تا به راحتی ارز را از کشور خارج کنند. جدای از این با عقد قراردادهای آنچنانی با بازیکنانی که حتی درصدی از این قراردادها ارزش ندارند، پول بی‌زبان بیت‌المال را هدر می‌دهند.


فوتبال دولتی محدودیت مالی ندارد، چرا؟ چون کسی پیدا نمی‌شود که از مدیران حاکم بر آن پاسخ بخواهد. این همان فسادی است که سال‌هاست در خصوص آن صحبت می‌شود و وقتی رسانه‌ها از آن می‌گویند و می‌نویسند، متهم به سیاه‌نمایی می‌شوند! متهم می‌شوند که تخلف را فساد تعبیر کرده‌اند، اما این یک حقیقت تلخ است که فوتبالی‌ها درست مثل خیلی از آقازاده‌ها مشغول مکیدن خون مردم و پول بیت‌المال هستند، با پول مردم ارز آزاد می‌خرند و بعد منت آن را سر مردم می‌گذارند!


واقعیت این است که فوتبال تا وقتی به صورت دولتی اراده شود، اوضاع همین‌گونه است، ربطی هم به چهره یا مدیری خاص ندارد. فوتبال تا زمانی که دولتی باشد، اوضاع استقلال همین است و پرسپولیس از آن بدتر. همین استقلال که امروز هوادارش انگ هواداری به سلطانی‌فر می‌زند با عقد قراردادهایی آنچنانی، چنان پول بیت‌المال را ظرف سال‌های گذشته به هدر داده و شکست خورده که اصلاً جای دفاع ندارد. البته پرسپولیس هم بدتر از استقلال است، چرا؟ چون دست به بیت‌المال دارد، میلیاردی خرج می‌کند و بدهی بالا می‌آورد و بدتر اینکه دولتی‌ها برای فرار از محرومیت‌شان پرونده‌سازی و سندسازی هم می‌کنند! بیچاره آن هواداری که در ورزشگاه فریاد می‌زند و وزیر را زیر تیغ می‌برد. بیچاره آن هواداری که منت گذاشتن مدیرعاملی را می‌بیند که از جیب مردم خرج می‌کند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول