کمیته رفاهی
 

روشنگری علی دایی درباره دو ستاره جدایی طلب

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 188 ] - پنجشنبه, 11 مرداد 1397
روشنگری علی دایی درباره دو ستاره جدایی طلب

سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری که نزدیک نیم ساعت صحبت در آن حرف زد به مسایل مهم و مختلفی پاسخ داد. هفته دوم رقابت های لیگ برتر در حالی فردا آغاز می شود ...

سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری که نزدیک نیم ساعت صحبت در آن حرف زد به مسایل مهم و مختلفی پاسخ داد.

هفته دوم رقابت های لیگ برتر در حالی فردا آغاز می شود که سایپا در یکی از بازی های حساس این هفته باید در شهر قدس به مصاف پیکان برود.

علی دایی سرمربی سایپا در نشست خبری قبل از این بازی شرکت کرد و البته راجع به مسایل مختلفی حرف زد به طوری که زمان نشست او و حرف هایش درحدود سی دقیقه طول کشید.

دایی در این نشست گفت:« فردا یک بازی سخت و مهم مقابل پیکان داریم. پیکان همیشه از تیم‌های خوب لیگ ما است و سال پیش هم نتایج خوبی را کسب کرد. آن‌ها توانستند در بازی اول مقابل استقلال یک امتیاز بگیرند. ما فردا مقابل استادمان مجید جلالی درس پس می‌دهیم. او استاد من است. با توجه به این که در آغاز لیگ هستیم احتیاج مبرم به این سه امتیاز داریم.»

او اضافه کرد:« ان‌شاءالله جایگاهمان در جدول رده‌بندی را تثبیت کنیم. تمرینات خوبی داشتیم اما متاسفانه دو، سه بازیکن مصدوم داریم که امیدوارم به بازی مقابل پیکان برسند. در بازی آخر فصل قبل در زمین شهر قدس به سختی توانستیم پیکان را شکست دهیم. امیدوارم فردا با یک بازی خوب پیکان را شکست دهیم.»

دایی در ادامه گفت:« هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. مطمئن باشید که از تمام نقاط زمین برای ضربه زدن به حریف استفاده می‌کنیم. ان‌شاءالله فردا بتوانیم فوتبال بهتری نسبت به بازی اول نشان دهیم. ما در بازی اول خوب بازی نکردیم.»

او درباره فعالیت سایپا در فصل نقل و انتقالات گفت: «فصل نقل و انتقالات تازه برای ما آغاز شده است. در برخی پست‌ها نقطه ضعف داریم.» سرمربی سایپا در ادامه درباره اهداف این تیم در لیگ امسال گفت:« خیلی زود است که راجع به این موضوع صحبت کنیم اما یکی از اهداف ما رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا است. هدف ما این است که نسبت به پارسال نتیجه بهتری بگیریم. اگر خودمان خوب کار کنیم، قهرمانی دور از دسترس نیست. ما اهداف بزرگی داریم که ان‌شاءالله با بازیکنان جوانی که اضافه کردیم به این موفقیت برسیم.»

 

جانشینی کی روش

اما پیامی که کارلوس کی روش در اینستاگرامش منتشر کرد نیز امروز باعث شد تا برخی از جانشینی دایی به جای او در تیم ملی صحبت کنند. سرمربی سابق تیم ملی در این رابطه گفت:«ان‌شاءالله کی‌روش بماند و تیم ملی را هدایت کند اما راجع به این که بهترین گزینه کیست، کسانی هستند که بهتر از من و شما فکر می‌کنند و آن‌ها تصمیمات لازم را می‌گیرند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای خارجی یا داخلی بودن سرمربی احتمالی تیم‌ملی فوتبال دارد یا نه، گفت: « پیشنهادی ندارم چون نه سر پیازم نه ته پیاز. من دوست دارم که کی‌روش بماند و تیم‌ملی را در جام ملت‌های آسیا هدایت کند.»


دایی در ادامه درباره نام‌گذاری هفته دوم لیگ برتر برای اهدای خون، گفت: «من اهدای خون را انجام می‌دهم که هر دفعه بی‌سر و صدا بوده است منتها دفعه آخر گیر افتادم و پرسروصدا شد. بنظرم اهدای خون می‌تواند به سلامت جامعه کمک کند به این خاطر که کسی که خون می‌دهد باید خیلی از مسائل را رعایت کند و از خیلی‌ چیزها فاصله بگیرد. با این کار می‌توانیم هم خودمان را سالم نگه داریم و هم به بیمارانی که خون می‌خواهند، کمک کنیم.»

 

سرمربی تیم سایپا دراین باره که چرا درباره کی روش انتقادی را مطرح نمی کند گفت: « ببینید ما صحبت هایمان را در این باره زده ایم. از روز اول نه فقط آقای کی روش هرکسی که مربی تیم ملی شود حمایت کردم چون عاشق تیم ملی هستم. دوست دارم تیم ملی موفق شود ، موفقیت تیم ملی باعث شادابی جامعه می شود و مردم خیلی از دغدغه هایشان را فراموش می کنند. دوست دارم کی روش بماند چون بهترین گزینه است. من حرفم را همیشه زدم که کی روش بهترین گزینه است و باید تا جام ملت ها بماند. او سرد و گرم تیم ملی را در هفت سال گذشته چشیده است و بهتر از همه ما می تواند به موفقیت تیم ملی در جام ملت ها کمک کند.»

 

دایی درباره صحبت های محمدرضا اخباری که گفته است سایپا اجازه انتقال او را به سایر تیم ها نمی دهد تصریح کرد: «بعضی ها خودشان را به کوچه علی چپ می زنند. اخباری جزو گزینه های ما بود. از همان روز اول او را می خواستیم. هیچ کس مخالف رفتن آقای اخباری نبود. او دست ما را در پوست گردو گذاشت. این باشگاه نبود که او را اذیت کرد. ما دروازه بان گرفتیم اما من هنوز هم در باشگاه پیگیری می کنم که وضعیت او چه شد. صحبت هایی که او کرده است را شنیده ام. متاسفانه خیلی مسائل را او ناآگاهانه می گوید و یا به اشتباه بیان می کند. اخباری بازیکنی بود که از روز اول در تمرینات حاضر نشد و سراغ تیم را نگرفت و با ما به عنوان کادرفنی هیچ صحبتی نکرد و بعد از چند روز که تمرینات شروع شده بود مدیربرنامه های او به سرپرستمان پیام داد که اخباری در اسپانیا تشریف دارد.»


او ادامه داد: «درباره پیشنهادات اخباری هم بگویم خانواده اش پیش من آمدند و خواستند که مانع پیشرفت او نشویم. آقای درویش این موضوع را به من اطلاع داد و من به آنها گفتم اگر دلش با ما نیست می تواند برود. او در بیست و هفتم خردادماه نامه زد که می خواهم بروم. نامه اش را دارم که نشان خواهم داد.»


سرمربی سایپا در ادامه افزود: «اخباری می گوید من 13سال سایپا بودم. زمانیکه من سایپا را قهرمان کردم اخباری نبود. شاید در تیم های پایه بود و من خبری از او نداشتم. من اخباری را در تراکتور شناختم. عملکرد او را می توانید بررسی کنید. او دروازه بان اول من بود. اما متاسفانه طوری شد که رفت و نیمکت نشین شد. برای من فرقی نمی کند اخباری منچستر بازی کرده یا تشتک سازی. او باید خوب باشد تا بازی کند. من باید از او ناراحت باشم آنوقت او چنین حرفهایی زده است. من اگر دروازه بان نگیرم باید چه کار کنم؟ او آنقدر این کار را طول داد که هیچ دروازه بانی نمانده بگیرم. من باید از او گلایه کنم نه او. او بیست و هفتم خردادماه نامه زده اما حالا دهم مرداد است و من را روی هوا نگه داشته است. او هم می خواهد برود و هم می خواهد پولی ندهد.  سایپا به قول خودش 13 سال روی او سرمایه گذاری کرده است. نباید حق رشد بگیرد؟»


او درباره جذب علیرضا حقیقی خاطرنشان کرد: «تا تکلیف اخباری مشخص نشود نمی توانم کاری کنم. اخباری در طول این مدت رفته خانه خورده و خوابیده است اما خبری از تمرینات نگرفته است. اگر از همان ابتدا می گفت نیستم من هم میدانستم چه کاری باید انجام بدهم.»


دایی  درباره جدایی احتمالی رضا اسدی ازسایپا گفت:« رضا اسدی بعد ازدوماه آمده است و به من می گوید می خواهم بروم. شما چرا به جهانبخش افتخار می کنید؟ چون حرفه ای رفته است. با او دوساعت صحبت کردم که بمان و به تیم ملی برس. سپس برو. با 50 هزار یورو می خواهد برود. می گویم بازیکن لایقی هستی. بمان و با اقتدار برو. آنوقت وقتی آقای درویش از من خواست تا به دفترش بروم. دیدم اسدی در لابی نشسته است. می گویم تیم تمرین دارد چرا اینجایی؟ واقعا نمی دانم چرا این اتفاقات رخ می دهد و ما متهم هم می شویم.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول