کمیته رفاهی

حسن زاده: وقتی تماشاگران محروم می شوند، یعنی باشگاه ناتوان بوده است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 61 ] - پنجشنبه, 11 مرداد 1397
حسن زاده: وقتی تماشاگران محروم می شوند، یعنی باشگاه ناتوان بوده است

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تنبیه تماشاگران را، ناتوانی باشگاه در هدایت تماشاگرانش خواند. به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره ...

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تنبیه تماشاگران را، ناتوانی باشگاه در هدایت تماشاگرانش خواند.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره روند انضباطی لیگ برتر فوتبال گفت: گزارش مسابقات هفته نخست به دست ما رسیده و موضوعات مرتبط در حال رسیدگی است. با توجه به اینکه طبق مقررات انضباطی موجود باید فرصت دفاع به افرادی که گزارشی از آنها شده، داده شود، مراتب ابلاغیه گزارش به مخاطبان ارسال شده است و منتظر دریافت پاسخ هستیم.در اولین فرصت رأی را صادر می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگرچه مسابقات هفته نخست از دید انضباطی بسیار خوب ارزیابی می‌شود و حتی در برخی ورزشگاه‌ها رفتارهای مناسب اخلاقی ابتکاری هم دیده شد که جای تشکر دارد که نشان دهنده تلاش مدیران باشگاه‌ها برای ارتقای فرهنگ تماشاگران است، ولی در یکی، دو مورد مشکلاتی بود که در حال بررسی هستیم.

رئیس کمیته انضباطی درباره حواشی رخ داده در بازی استقلال و پیکان از سوی برخی هواداران منتسب به تیم استقلال گفت: انتظار ما این است در همه ورزشگاه‌ها که مسابقات لیگ برتر به عنوان الگوی فوتبال برگزار می‌شود، حاشیه‌ای دیده نشود. اگر احیانا مشکلی در مباحث وجود دارد، مطابق راهکارهای قانونی و مقررات انجام شود. بهترین خدمتی که تماشاگران می‌توانند به تیم شان بکنند این است که اولا با تشویق به موقع حامی تیم‌شان باشند. ثانیا کاری نکنند که با رفتار آنها تیم‌شان مورد تنبیه انضباطی قرار بگیرد. وقتی یک تیم یا باشگاه را به دلیل رفتار تماشاگران تنبیه یا جریمه می‌کنیم در واقع به دلیل ناتوانی باشگاه در هدایت تماشاگران خود هست که این امر مهم هم وقتی میسر می‌شود که در کنار تلاش مقامات باشگاه، تماشاگران هم همکاری لازم را داشته باشند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به شیوه رسیدگی در فصل گذشته که اساسا صدور آرا چند روز پس از مسابقه صورت می‌گرفت، بنابراین محرومیت‌های فصل گذشته هم در هفته اول و دوم در حال اجرا است.همین جا به تیم‌های لیگ‌های پایین‌تر هم اعلام می‌کنیم اگر با بازیکنی قرارداد می‌بندند، محرومیت‌های انضباطی او را لحاظ کنند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول