کمیته رفاهی

ره ترکستان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 87 ] - شنبه, 6 مرداد 1397
ره ترکستان

سالها است که به راهی می رویم که ما را به ترکستان که هیچ به هیچستان برده است. ما یاد گرفته ایم که بر معلول ها بجای علت ها بکوبیم. در فوتبال امثال بوفون کم پیدا...

سالها است که به راهی می رویم که ما را به ترکستان که هیچ به هیچستان برده است. ما یاد گرفته ایم که بر معلول ها بجای علت ها بکوبیم. در فوتبال امثال بوفون کم پیدا می شوند که بخاطر یوونتوس به دسته پاییین تر هم رفت یا لوکارلی کاپیتان پارما که با این تیم به سری د هم رفت و گفت خداحافظی نمی کند تا تیم به سری آ بگردد. فوتبال چون زندگی است تعارفی ندارد جا بمانی سخت است برگردی. اگر بوفون و لوکارلی ماندند قراردادهایشان به یورو بود حتی اگر چند برابر کمتر بود اما این چند برابر به میزان نرخ برابری پول ما با یورو و دلار نبود که چندین هزار برابر باشد! 

آقایان! دوران مدیریت چاکرم و نوکرم و با تعصب و غیرت گذشته است و مدیریت بر اساس فاکتورهای علمی می چرخد. آقایان! فوتبال خصوصی بر اساس آخرین آمارها با44‎٪حق پخش و39‎٪ تبلیغات و 17‎٪ بلیط فروشی می چرخد که ما هیچکدام از آنها را با حساب و کتاب و رقم واقعی و امکان دسترسی باشگاه ها به آنها را نداریم.

آقایان! درآمد حق پخش بازیهای لیگهای معتبر اروپا بیش از هشت میلیارد و ششصد میلیون دلار و قرار دادهای روی پیراهن تیمهای بارسلونا 247 میلیونو منچستریونایتد 202 میلیون رئال مادرید 200 میلیون و چلسی 135 میلیون و بایرن مونیخ 121 میلیون و پاری سن ژرمن 100 میلیون دلار بوده است و یوونتوس در چند روزی که پیراهن رونالدو را با قیمت نزدیک به 130 یورو فروخت درآمدی نزدیک به 70 میلیون یورو کسب کرد و این درحالی است که این باشگاه ها یا سهامی عام هستند و یا مالکان قدرتمندی چون آنیلی ها و ثروتمندان روسی و آمریکائی و عرب دارند و ما حتی قرارداد کپی رایت نداریم.
 
چرا فحاشی به امیری می کنیم؟ او باید تاوان محرومیت پرسپولیس را بکشد یا مدیران بی دانش فوتبال ایران؟ چرا به ابراهیمی و حسینی توهین شود وقتی مدیریت آبی ها فقط گریه کردن می داند. نباید برای این فوتبال گریست؟

چند روز دیگر قرار است لیگ شروع شود اما خیلی از تیمها بعلت بدهی قانونا حق ثبت قرارداد ندارند. بازیکن باید با این وضعیت فوتبال و اقتصاد بماند؟ ما برنامه و مدیریتی جز رانت و گریه و زاری و بی دانشی وجریمه و شکایت و ... داریم؟

هیچستان همینجا است. جائی که نه باشگاه و نه مدیریت و نه بازیکن و نه تماشاچی و نه قانون و نه امنیت اقتصادی و وثبات ارزش پولی مشخص نیست.

گناه امثال امیری و ابراهیمی و حسینی و صادق محرمی این است که به دنبال آرامش و پیشرفت و کسب درآمد هستند؟ باور کنید عدم تمدید قرارداد آنها علت دارد و آن چیزی جز سومدیریت و بی برنامگی نیست.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما چه تیمی قهرمان لیگ برتر سال 98-97 خواهد شد؟

گالری عکس

جدول