کمیته رفاهی

عباس چمنیان: تیم ملی توانمندتری نسبت به دوره گذشته داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 187 ] - پنجشنبه, 14 تیر 1397
عباس چمنیان: تیم ملی توانمندتری نسبت به دوره گذشته داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران می‌گوید نسل جدید این تیم توامندتر از نسل گذشته است و می‌تواند نتایج بهتری را در قهرمانی آسیا و جام جهانی به دست...

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران می‌گوید نسل جدید این تیم توامندتر از نسل گذشته است و می‌تواند نتایج بهتری را در قهرمانی آسیا و جام جهانی به دست بیاورد.

تیم ملی فوتبال نوجوانان اواخر شهریور سال جاری در رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جام جهانی زیر 17 سال شرکت می‌کند. تیم ملی ایران در دوره گذشته این رقابت‌ها با شکست برابر تیم ملی عراق نایب قهرمان آسیا شد و به جام جهانی صعود کرد. شاگردان عباس چمنیان در جام جهانی نیز خوش درخشیدند و در مرحله یک چهارم نهایی برابر اسپانیا شکست خوردند و از دور رقابت‌ها حذف شدند تا بهترین نتایج تاریخ فوتبال ایران در جام‌های جهانی را به دست بیاورند.

نسل جدید این تیم نیز از سال گذشته کارش را آغاز کرده و توانست در دور مقدماتی با قدرت صدرنشین شود و به دور نهایی صعود کند. این تیم در دوره گروهی قهرمانی آسیا با اندونزی، هند و ویتنام هم گروه شده و برای صعود به جام جهانی باید به نیمه نهایی این مسابقات صعود کند.

عباس چمنیانبا اشاره به دشوار بودن گروه تیم ملی در آسیا اظهار کرد: برخلاف تصور گروه دشواری داریم. اندونزی اخیرا در مسابقات چهارجانبه ژاپن به مقام قهرمانی دست یافت. فیلم بازی هر سه تیم هم گروهمان را تهیه کردیم و بر اساس آنها کار را پیش می‌بریم.

او ادامه داد: در گروه موازی با ما عراق (قهرمان دوره گذشته)، کره جنوبی استرالیا و افغانستان حضور دارند که این موضوع کار را برای ما دشوار می‌کند. خیلی مهم است که به جمع چهار تیم برتر صعود کنیم و سهمیه جام جهانی را به دست بیاوریم. از طرفی باید از عنوان نایب قهرمانی دوره گذشته دفاع کنیم و مقام بهتری را به دست بیاوریم. با توجه به دور گذشته انتظارات از تیم ملی ایران بالا است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان با بیان این که بر خلاف سال 96، تیم ملی ایران در سال 97 اردوها و بازی‌های خوبی داشته خاطرنشان کرد: سفر به آذربایجان، چهارمین اردوی ایران است. ما در سال 97، دو دیدار در قطر، سه بازی در چین و دو بازی در اردن داشتیم. برای چند تیم هم دعوت نامه فرستادیم و دنبال بازی‌های بیشتر هستیم. با حمایت‌های خوبی که از تیم ملی شده، به دنبال برگزاری اردو در ایتالیا هستیم و در این اردو با آث میلان و اینتر میلان بازی می‌کنیم. تقریبا موافقت‌های لازم را هم به دست آوردیم.

چمنیان در پاسخ به این سوال که نسل فعلی تیم ملی نوجوانان در مقایسه با تیم ملی قبلی در چه سطحی قرار دارد، گفت: در مجموع از روند کار راضی هستم. این رده سنی به شدت حساس است. در خرداد ماه به خاطر امتحانات و ماه مبارک رمضان، اردوی تیم ملی تعطیل بود. بعد از این که بازیکنان به اردو برگشتند، با یک عقب‌گرد وحشتناک رو به رو شدیم. این عقب‌گرد در اردن کاملا محسوس بود. فاز نهایی اردوی ما با شروع تابستان آغاز شده و تا مسابقات ادامه دارد.

او ادامه داد: تیم ملی سابق، خیلی خوب کار کرده بود و همین موضوع به بازیکنان انگیزه لازم را داده است. چراغ راه ما فرمولی است که در دوره گذشته طی کردیم تا این تیم به موفقیت برسد. به این تیم امیدوارترم و امیدوارم شرایط بهتر شود. شک نکنید که عملکرد خوبی از این تیم می‌بینید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول