کمیته رفاهی

شبی که دنیا ایران را ستود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 123 ] - چهارشنبه, 6 تیر 1397
شبی که دنیا ایران را ستود

شبی که دنیا ایران را ستود نمایش عالی ایران مقابل پرتغال و پایان کار ایران تنها با یک امتیاز کمتر از اسپانیا و پرتغال باعث شد تا اکثر رسانه های دنیا به تمجید ی...

شبی که دنیا ایران را ستود

نمایش عالی ایران مقابل پرتغال و پایان کار ایران تنها با یک امتیاز کمتر از اسپانیا و پرتغال باعث شد تا اکثر رسانه های دنیا به تمجید یوزهای ایرانی بپردازند.

نظرات رسانه های مختلف درباره تیم ایران را مرور می کنیم؛

اینستاگرام FIFA:

شما و مراکش به جام جهانی مهارت، تعصب و رنگ بخشیدید ولی امشب شب شما نبود.‌ دلمان برایتان تنگ می‌شود.

فاکس اسپورت:

چه درامی! از ایران و مراکش برای هیجان انگیزتر کردن گروه دوم جام جهانی، طوری که هیچ‌کس حتی تصورش را هم نمی‌کرد، متشکریم

صفحه توییتر AFC:

 ایران با سری بالا از جام جهانی کنار رفت.

گاردین:

 ايران به متحير کردن پرتغال نزديک شده بود اما گل کوارشما برای تساوی کافی بود.

بلیچر ریپورت:

Match of the Day:

 دردآور

CNN

ایران تنها چند سانتیمتر با خوشبختی و رقم زدن یکی از بزرگترین شگفتی های تاریخ جام جهانی فاصله داشت. یکی شگفتی به بزرگی حذف قهرمان اروپا.

مارکای اسپانیا:

 پرتغال در طول دقایق بسیاری در صدر گروه بود ، پس از گل پنالتی ایران در وقت های اضافی، دوم گروه شد و اگر «طارمی» نشانه گیری بهتری در مقابل «رویی پاتریسیو» دروازه بان پرتغال در دقایق پایانی دیدار می داشت ، پرتغال حذف می‌ شد .کارلوس کی‌ روش ، دیدار با پرتغال را بسیار متفاوت نسبت به دیدار با اسپانیا طراحی کرده بود. ایرانی ها می‌ خواستند به محوطه حریف برسند و همانند آخرین دیدار خود سفت و سخت نبودند . ایرانی ها انگیزه یک پرتغالی که کریستیانو را پیدا نمی‌ کرد را تحمل کردند .ملی‌ پوش رئال مادرید بسیار خوب در تار دفاع ایران مهار شده بود و ایرانی ها به رویا نزدیک شده بودند .آنها می‌ توانستند نخستین تیم آسیای میانه باشند که به یک هشتم راه می‌ یابد اما توپ نمی‌ خواست وارد دروازه شود. ایرانی ها با سربلندی از جام جهانی‌ می‌ روند .

آ.اس اسپانیا:

ایران کریستیانو را مهار کرد و در لبه معجزه قرار گرفت. طارمی معجزه ایران را در وقت اضافی در دست داشت .شوت او در مقابل رویی پاتریسیو به تور دروازه اصابت کرد.رویاهای ایران در آنجا ماندند.

اسکواکا:

"قلب ایران شکست، آنها به بازگشت نزدیک بودند و تمام توان خود را به نمایش گذاشتند

ایندیپندنت:

زمانی که بازی ایران و پرتغال با تساوی یک بر یک در جریان بود مهدی طارمی می‌توانست گل سرنوشت‌سازی به ثمر برساند ولی موقعیت او از دست رفت.در حالی که هواداران ایران با ووووزلا و سازهای خودشان را جو جام جهانی 2010 را تکرار کرده بودند این تیم سخت در تلاش بود تا بتواند به عنوان بهترین تیم آسیا به دور دوم جام جهانی راه یابد. کارلوس کی‌روش برنامه‌ای برای مهار رونالدو داشت و به خوبی ستاره‌های پرتغال را مهار کرد. هرچند سردار آزمون نیز چندان در خط حمله موفق نبود ولی مهدی طارمی در اواخر بازی می‌توانست گل تعیین کننده‌ای به ثمر برساند و باعث شود یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌های تاریخ جام جهانی ثبت شود و تیم ملی ایران موفق به حذف پرتغال  شود.مطمئن نیستیم که ستون‌های ورزشگاه تازه ساخته شده موردوویا می‌توانست حجم خوشحالی باور نکردنی ایرانی‌ها را از گل طارمی تحمل کند؛ اتفاقی که رخ نداد.

پیتر اشمایکل:

ایران از پرتغال بهتر بازی کرد، استحقاق مساوی را داشت. نکته عجیب بازی رونالدو بود که نه تنها نتوانست گل بزند پنالتی را هم از دست داد.

رود گولیت:

تیم ایران کاملا سزاوارانه و شجاعانه بازی کرد و اگر دقت می‌کرد، شانس صعود هم به دست می‌آورد. ایرانی‌ها مقابل قهرمان اروپا بازی خوبی انجام دادند و با قلبشان بازی کردند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول