کمیته رفاهی

فوتبال زندگی است قدرش را بدانید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 75 ] - شنبه, 2 تیر 1397
فوتبال زندگی است قدرش را بدانید

ما برای خواندن این قصه عشق به خاک خون دلها خورده‌ایم خون دلها خورده‌ایم ما برای جاودانه ماندن این عشق پاک رنج دوران برده‌ایم رنج دوران برده&zwn...

ما برای خواندن این قصه عشق به خاک

خون دلها خورده‌ایم

خون دلها خورده‌ایم

ما برای جاودانه ماندن این عشق پاک

رنج دوران برده‌ایم

رنج دوران برده‌ایم

" نادر ابراهیمی"

سید لوو نویسنده کتاب ترس و نفرت در لالیگا در اولین جملات اثرش می‌گوید: «مرگ و زندگی و میان آن دو فوتبال. یک سمت زایشگاه و سمت دیگر گورستان لس‌کورتس و مابین آنها نیوکمپ بزرگترین ورزشگاه اروپا.»

تیم ملی ایران با چنین کشوری بازی پایاپای انجام داده است. اسپانیا قهرمان سه دوره جام ملت‌های اروپا و قهرمان جام جهانی و با تیم‌هائی چون رئال مادرید و بارسلونا و آتلتیکو مادرید و والنسیا... با فوتبال زندگی می‌کند.

تیم ملی ایران علیرغم تمامی بی‌توجهی و رفتارهای غیر اصولی که حتی در شب مسابقه با عدم حضور پویول و بسته شدن پارکها در مشهد  و... ادامه داشت، نمایشی داشت که به همه دنیا ثابت کند گفته ژاوی در مورد ملت ایران درست است  که «ایرانیان دیوانه فوتبال هستند.»

 اما به سخن ژاوی باید این را اضافه کنیم که ملت ایران عاشق وطنشان هستند. ما با سیستمی بازی کردیم که  به ستاره‌های منتخب رئال مادرید و بارسلونا و شهر منچستر نه فضا و نه اجازه مغرور شدن دادیم.

ما فضاها رابرای ستاره‌های یک میلیارد یوروئی‌ها آنقدر تنگ کردیم که خلاقیت و تکنیک‌های فردی آنها به دیوار بسته می‌خورد. ما با تمامی بی‌توجهی‌ها و بی‌امکاناتی‌ها که در عین داشتن امکانات در این کشور داریم، بازی‌ای کردیم که کسی به وقت بازی و پایان آن توجهی نداشت. ما در مقابل آرژانتین 2014 باختیم و غمگین شدیم  اما حسرت باخت به اسپانیا برای ما افزون‌تر بود زیرا فرزندان و فوتبال ما بسی بیشتر اسیر بی‌توجهی بودند. بچه‌های تیم ملی ایران فرصت ارتکاب اشتباه و مرور رفع آن در تمرینات را نداشتند که آن اتفاق برای رامین با کاستائی می‌افتد که چند هفته پیش شاهد بودیم چقدر راحت در فینال یورولیگ هنرنمائی می‌کرد اما در این بازی و در محوطه هجده قدم تنها یک بار فرصت ما به او دادیم.

شوت کریم انصاری‌فرد و باز کردن تونل از میان پاهای پیکه توسط امیری و آن ضربه سر طارمی و گلی که قربانی سانتیمترها شد نشان داد فوتبال برای ما یک زندگی است و باید قدرش را بدانیم و برای این کار باید یاد بگیریم که خود را حقیر نکنیم و توهین به خودمان نکنیم و قدر داشته‌هایمان را بدانیم و مهمتر از همه طرحی نو برای فوتبال و ورزش بریزیم که این همه حسرت در روزهای تاریخ‌ساز نخوریم. به انتظار بازی در برابر پرتغال می‌نشینیم جام جهانی هنوز تمام نشده است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول