کمیته رفاهی

زرینچه: پرتغال از مراکش و اسپانیا حریف خطرناک تری است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 114 ] - شنبه, 2 تیر 1397
زرینچه: پرتغال از مراکش و اسپانیا حریف خطرناک تری است

کاپیتان سابق تیم ملی در مورد شرایط ایران برای رویارویی با پرتغال صحبت کرد. درخصوص باخت ایران مقابل اسپانیا صحبت کنید.  انتظار داشتیم که نسبت به بازی مراک...

کاپیتان سابق تیم ملی در مورد شرایط ایران برای رویارویی با پرتغال صحبت کرد.

درخصوص باخت ایران مقابل اسپانیا صحبت کنید. 

انتظار داشتیم که نسبت به بازی مراکش بازی بسته‌تری را انجام دهیم. از تعداد پاس‌هایی که آن‌ها جلوی دروازه ما انجام دادند نشان می‌داد که بازی سختی را در پیش داریم. ما وظیفمان این بود که کارهای دفاعی را به خوبی انجام دهیم و بازیکنان کارهای پوششی را نسبت به هم درست انجام دهند. ما در بازی مقابل مراکش توانستیم 90 دقیقه این کار دفاعی را خوب انجام دهیم اما در مقابل اسپانیا شرایط فرق می‌کرد. تیم ملی ما دو بخش داشت: یکی بعد از آنکه گل را دریافت کردیم بازیکنان نشان دادند که در فاز حمله می‌توانند چه کارهایی انجام دهند و حتی مقابل اسپانیا هم گل بزنند. دو سه موقعیت خیلی خوب داشتیم حتی به گل هم رسیدیم چقدر خوب است که ما بتوانیم از صحنه گل خوردن مقابل اسپانیا به بعد را مقابل پرتغال هم انجام دهیم چون اگر اینگونه به میدان برویم پیروزی مقابل پرتغال دور از دسترس نیست. 

 

* نسبت به عملکرد سردار آزمون انتقادهایی وارد شد، نظر شما چیست؟ 

همه بچه‌ها خوب بودند اما شما این را در نظر بگیرید که ما بازیکنان نفوذی خیلی خوبی داریم علیرضا جهانبخش، سردار و کریم انصاری‌فرد جزو بازیکنان خط حمله خوب ما هستند. اما این بازیکنان الان در ترکیب تیم ملی بیشتر در فاز دفاعی کمک می‌کنند تا حمله. سردار هم بیشتر بازیکنی است که پشت محوطه جریمه می‌تواند تاثیرگذار باشد تا اینکه مثل سایر بازیکنان از پشت به تیم اضافه شود. من فکر نمی‌کنم که عملکرد سردار در این دو بازی بد بوده باشد. بچه‌های ما در این دو بازی نشان دادند که توانایی کارهای بزرگ را دارند. 

 

* عملکرد تیم ملی در این دو بازی خوب بوده است؟ 

ما مقابل مراکش با یک گل به خودی برنده شدیم و در بازی دوم هم که مقابل اسپانیا ما با یک اتفاق گل خوردیم همه چیز کشیده شد به بازی مقابل پرتغال. از دروازه بگیرید تا خط حمله عملکرد بچه‌ها خوب بود. 

 

* ما توانایی صعود به مرحله بعدی را داریم؟

ببینید پرتغال حریف به مراتب خطرناک‌تری نسبت به اسپانیا و مراکش خواهد بود چون آن‌ها هم از نظر فیزیکی خوب هستند و هم از نظر تاکتیکی. آن‌ها در زمین خیلی جنگنده هستند و فوق ستاره‌ای به نام رونالدو در ترکیب تیم‌شان وجود دارد. بالاخره این را هم در نظر بگیرید که پرتغال یک تیم حرفه‌ای است و این را می‌دانم که اگر بخواهند مقابل ایران به یک امتیاز قناعت کنند قطعا کار سختی در پیش خواهند داشت و از همان ابتدا برای سه امتیاز تلاش می‌کنند و باید ببینیم که اولین تفکر کی‌روش در این دیدار در گل نخوردن است یا گل زدن. باید منتظر باشیم تا دوشنبه چه اتفاقی خواهد افتاد. 

 

* خودتان این روزها مشغول چه کاری هستید؟ 

در خانه هستیم. یک پیشنهاداتی به ما می‌شود که ما در گذشته تجربه آن را داشته‌ایم که زیاد خوب نبوده است. تیم‌هایی که امکانات ندارند شرایط مالی خوبی ندارند و به همین دلیل جواب مثبت ندادیم. آدم با این شرایط کار نکند بهتر است. زمانی که دست آدم خالی است کاری را انجام ندهیم بهتر است. 

 

* استقلال شفر را چطور دیدید؟ 

تیم بدی نیست ولی در نیم فصل دوم فصل گذشته شرایط خوبی داشتند مخصوصا با جذب تیام که باعث شد آن مشکل گلزنی استقلال در نیم فصل اول فصل گذشته برطرف شود. امسال شرایط فرق می‌کند و با این نقل و انتقالاتی که در حال انجام شدن است بیشتر تیم‌ها شرایط خوبی پیدا کرده‌اند. استقلال بازیکنان جوان و خوبی را جذب کرده و باید تمام تلاش خود را بکند تا بازیکنان باتجربه‌اش را حفظ کند. استقلال فصل گذشته دو نیم فصل متفاوت داشت و ما امسال می‌توانیم شفر را دقیقا آنالیزش کنیم. اگر فصل گذشته نتیجه هم نمی‌گرفت کسی به او خرده نمی‌گرفت ولی الان آگاهی کاملی نسبت به فوتبال ایران دارد انشاءالله که استقلال موفق باشد. 

 

* طلب‌تان از استقلال به کجا رسید؟ 

مال ما که زیاد نیست و به نوعی پول خرد حساب می‌شود. یکی دو بار هم مراجعه کردیم بستگی به خودشان دارد شاید دستشان تنگ است و نمی‌تواند طلب ما را بدهند. چیزی هم نیست که بخواهیم شکایت کنیم چون میلیاردی نیست.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول