کمیته رفاهی

کی روش:حق مان باخت نبود اما حالا یک فینال با پرتغال داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 170 ] - شنبه, 2 تیر 1397
کی روش:حق مان باخت نبود اما حالا یک فینال با پرتغال داریم

هواداران باید بدانند که هر کاری می‌کنیم تا بهترین بازی را مقابل اسپانیا یا پرتغال انجام بدهیم. هر بازیکنی که برای ایران بازی می کند، تمام تلاشش را به کار...

هواداران باید بدانند که هر کاری می‌کنیم تا بهترین بازی را مقابل اسپانیا یا پرتغال انجام بدهیم. هر بازیکنی که برای ایران بازی می کند، تمام تلاشش را به کار می‌گیرد. ما اینجا آمدیم که بازی کنیم و این نتیجه هم بخشی از بازی است.

کارلوس کی‌روش درباره شکست نزدیک ایران مقابل اسپانیا که در دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه که با نتیجه نزدیک یک بر صفر رخ داد، گفت: باخت ما با گل تصادفی منصفانه نبود اما این اتفاقات قبلا هم برای من در آفریقای جنوبی افتاده بود. ما تیم خوبی داشتیم و باید از اسپانیا تشکر کنیم خیلی از آنها یاد گرفتیم. بازیکنان من لیاقت بیشتری داشتند اما حقیقت بازی است و باید قبول کنیم.

سرمربی ایران ادامه داد: تلاش‌مان را کردیم اما فکر می‌کنم نتیجه عادلانه مساوی بود. الان نمی‌خواهم چیزی بگویم چون می‌خواهیم بازی بعدی را انجام دهیم. الان نمی‌خواهم درباره انتخاب داوران چیزی بگویم. ما یک فینال با اسپانیا داشتیم و یک فینال دیگر با پرتغال داریم و باید تلاش‌مان را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: به نظر من نتیجه بهتری می‌توانست برای ما رقم بخورد، اما از این بازی که انجام دادیم خوشحالیم، با این حال باید بگویم که بازیکنان اسپانیا خیلی خوب هستند و بازیکنان کاملی هستند. من دوست ندارم درباره تیم حریف صحبت کنم، از بازیکنان تیم خودم صحبت می‌کنم، درباره بازیکنانی که خودشان را قربانی کردند تا تیم نتیجه بگیرد. باید برای بازی بعدی مقابل پرتغال روحیه جنگندگی‌مان را حفظ کنیم چون می‌خواهیم به دور بعدی صعود کنیم. ما در این بازی هم خوب بازی کردیم و 3 شانس خوب گلزنی داشتیم و داور آمریکای جنوبی هم خیلی از خطاهایی که به سود ما بود را اعلام نمی‌کرد.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: اگر این بازی را مثل بازی تنیس درنظر بگیریم، بازی با اسپانیا یک "مچ پوینت" بود. هنوز زنده هستیم و به رویاپردازی خود ادامه خواهیم داد. نشان دادیم که برای تحت فشار قرار گرفتن مقابل اسپانیا و رقابت با این تیم آماده‌ایم. احساس می‌کنم که حق ما کسب نتیجه بهتری بود و اما شکی نیست که اسپانیا زیبا بازی کرد. با این حال بازهم می‌گویم که با توجه به عملکردمان حق‌مان بیش از این بود. ما آمده بودیم در این بازی یا ببریم و یا یاد بگیریم و بعد هم که کمک‌ داور ویدئویی و ...

وی اضافه کرد: ما در این دیدار بازی قشنگی ارائه کردیم. ما با 3 امتیاز به میدان آمدیم و آنها با یک امتیاز. هدف‌مان هم این بود که گل بزنیم و بازی را ببریم. فکر می‌کنم که حداقل یک تساوی حق‌مان از این بازی بود. تیم ما با رویکردی فوق‌العاده بازی کرد. کی‌روش با اشاره به مردود اعلام شدن گل سعید عزت‌اللهی با نظر کمک‌ داور ویدئویی بازی اظهار داشت: حیف شد که وار 8 سال پیش وقتی که داوید ویا (مهاجم سابق اسپانیا) به پرتغال در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گل زد وجود نداشت. وی در پاسخ به انتقاد کارواخال از تیم ایران، گفت: اگر کارواخال از بازیکنان ایران انتقاد کرده بهتر است که حواسش به تیم خودش باشد و ببیند که چه اتفاقی برای مصر افتاده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد نحوه بازی مقابل پرتغال و اینکه آیا ملی‌پوشان کشورمان بازی تهاجمی ارائه می‌کنند یا تدافعی، گفت: این را باید از پرتغال بپرسید. اینکه اجازه می دهند ما 90 دقیقه حمله کنیم یا نه. واقعیت این است که نگرش بازیکنان ما خوب بود ما یک بر صفر باختیم، اما با سری بالا زمین را ترک کردیم. هیچ یک از بازیکنان ما سرافکنده نبودند. آنها می توانند به کاری که کردند، افتخار کنند. وقتی به جام جهانی می‌آیید، اگر بتوانید برای رویاهای خود بجنگید، باید به آن افتخار کرد. به همین دلیل باید به بازیکنان ایرانی احترام گذاشت که علی رغم مشکلات کارشان را انجام دادند. نمی‌خواهم بعد از بازی از این مشکلات حرف بزنم. من 8 سال مربی این تیم بوده‌ام، اما هیچ وقتی بازیکنانم انگشت‌شان را به دلیل مشکلات سمت کسی نگرفتند.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: هواداران باید بدانند که هر کاری می‌کنیم تا بهترین بازی را مقابل اسپانیا یا پرتغال انجام بدهیم. هر بازیکنی که برای ایران بازی می کند، تمام تلاشش را به کار می‌گیرد. ما اینجا آمدیم که بازی کنیم و این نتیجه هم بخشی از بازی است. امروز هم پرتغال مقابل مراکش بازی کرد و اکنون 4 امتیاز دارد. حالا ما جایگاه خود را در صدر جدول گروه از دست داده‌ایم، اما تلاش می‌کنیم با پیروزی در دیدار بعدی، به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنیم.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول