کمیته رفاهی

نخستین بازگشت جام جهانی رقم خورد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 82 ] - شنبه, 2 تیر 1397
نخستین بازگشت جام جهانی رقم خورد

تیم ملی فوتبال سوییس با جبران نتیجه‌ یک بر صفر مقابل صربستان نخستین بازگشت جام جهانی 2018 را رقم زد. به نقل از آس، جام جهانی 2018 روسیه جمعه شب شاهد نخست...

تیم ملی فوتبال سوییس با جبران نتیجه‌ یک بر صفر مقابل صربستان نخستین بازگشت جام جهانی 2018 را رقم زد.

به نقل از آس، جام جهانی 2018 روسیه جمعه شب شاهد نخستین بازگشت بود. تیم‌ ‌ملی فوتبال سوییس در دیدار برابر صربستان در دقایق نخست بازی دروازه‌اش باز شد اما توانست در لحظات پایانی نتیجه‌ را به نفع خود باز گرداند و پیروز شود. سوییس اولین تیمی است که پس از شکست نتیجه‌ را جبران می کند و سه امتیاز بازی را به دست می‌آورد.

الکساندر میتروویچ در ‌دقیقه پنج صربستانی‌ها را پیش انداخت اما گرانیت ژاکا در ‌دقیقه 52 و ژردان شکیری در ‌دقیقه 90 گل‌های سوییس را به ثمر رساندند تا نخستین پیروزی این تیم در جام جهانی به دست آید.

پس از گذشت 26 بازی، نخستین بازگشت جام رقم خورد. این بازگشت پس از جام جهانی 1990 ایتالیا دیرترین کام‌بک جام جهانی بود. در آن رقابت ها پس از 31 بازی کاستاریکا توانست سوئد را در حالی شکست دهد که با یک گل از حریفش عقب بود.

یانی اکستورم در ‌دقیقه 32 سوئد را پیش انداخت اما کاستاریکا به لطف گل‌های راجرر فلورس (‌دقیقه 75) و ارنان  مدفورد (‌دقیقه 78) توانست سه امتیاز بازی را کسب کند.  

پیش از جام جهانی 90، جام جهانی 86 مکزیک رقابت‌هایی بود که دیرترین بازگشت را داشت. در این بازی‌ها پس از 24 دیدار نخستین کام‌بک رخ داد. آلمان فدرال در آن سال توانست شکست را برابر اسکاتلند با پیروزی عوض کند و دو بر یک پیروز شود.

جام جهانی 2014 برزیل به کم‌ترین بازی برای کام‌بک نیاز داشت. این اتفاق در نخستین بازی جام رخ داد و میزبان توانست سه بر یک کرواسی را شکست دهد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول