کمیته رفاهی

چمنیان: هدف نهایی تیم نوجوانان، حضور در جمع چهار تیم برتر دنیا است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 487 ] - یکشنبه, 18 تیر 1396
چمنیان: هدف نهایی تیم نوجوانان، حضور در جمع چهار تیم برتر دنیا است

چمنیان: هدف نهایی تیم نوجوانان، حضور در جمع چهار تیم برتر دنیا است     سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان می‌گوید که هدف نهایی این تیم در جام جهانی...

چمنیان: هدف نهایی تیم نوجوانان، حضور در جمع چهار تیم برتر دنیا است

 

 

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان می‌گوید که هدف نهایی این تیم در جام جهانی حضور در جمع چهار تیم برتر دنیا است.

جمعه قرعه‌کشی جام جهانی فوتبال نوجوانان در هند برگزار شد و ملی‌پوشان ایران با تیم‌های آلمان، گینه و کاستاریکا هم‌گروه شد.

عباس چمنیان درباره اهداف تیم‌ ‌ملی در این مسابقات، اظهار کرد: از سال گذشته که کار را با تیم‌ ‌ملی نوجوانان شروع کردیم، به اتفاق بازیکنان برنامه‌ریزی و چشم‌اندازی را ترسیم کردیم که پله‌های ترقی و مراحل موفقیت را با اراده پشت سر بگذاریم. روند کاری ما در مسابقات قهرمانی آسیا و الان که سه ماه تا جام جهانی باقی‌ مانده، روند خیلی خوبی بوده و این نشان می‌دهد که همه اعضای تیم و حتی فدراسیون فوتبال که از ما حمایت کرده، این روند را به خوبی پشت سر گذاشتند.

سرمربی تیم‌ ‌ملی نوجوانان درباره تیم‌های حاضر در گروه ایران، گفت‌: هر ۲۴ تیم حاضر در جام جهانی مسلما تیم‌های قدرتمندی هستند و حتما توانمندی‌های خوبی دارند. در گروه‌ ما کاستاریکا، گینه و آلمان حضور دارند که کار خیلی سختی را پیش‌رو داریم. می‌دانیم کلاس فوتبال آلمان همیشه مطرح بوده و دو دهه اخیر برنامه‌ریزی بسیار خوبی را روی رده‌های پایه انجام داده و بسیار منظم و با شخصیت هستند. آلمان همواره در سطح اول فوتبال جهان مطرح بوده و تیم قابل احترامی است. فرصت برای بازیکنان ایرانی فراهم است تا خودشان را برابر یکی از بهترین تیم‌های جهان نشان دهند.

او با اشاره به حضور گینه در گروه ایران، ادامه‌ داد: تیم‌های آفریقایی همیشه در تورنمنت‌های جوانان و نوجوانان قدرتمند ظاهر می‌شوند و معمولا خیلی کم پیش می‌آید که عملکرد ضعیفی را از خود بر جای گذارند. همه ما می‌دانیم که آنها استعدادهای بسیار خوبی هستند. خیلی از تیم‌های دنیا بازیکنان خود را از تیم‌های آفریقایی انتخاب می‌کنند. آنها بازیکنانی دارند که از نظر فیزیکی و فنی در سطح بالایی قرار دارند. بازیکنان گینه هم از این قاعده خارج نیستند و در یک ماه گذشته با تیم نوجوانان ژاپن بازی کردند و برتری برابر این تیم نشان می‌دهد که آنها از بضاعت خوبی بهره‌مند هستند.  کاستاریکا هم از قاره آمریکا در این گروه قرار گرفته است. قرار گرفتن تیم‌ها در این گروه  دست ما نبود و آن چه که اهمیت دارد این است که باید سطح فنی خودمان را بالا ببریم تا بتوانیم با کیفیت بازی کنیم. این اراده ذهنی را بازیکنان دارند و فضای فوتبال ما بعد از صعود به جام جهانی مثبت و با انرژی خوبی است که بستر مناسبی را برای رشد تیم‌ ‌ملی نوجوانان فراهم کرده است.

چمنیان با اشاره به حمایت‌های فدراسیون فوتبال از این تیم، گفت‌: فدراسیون فوتبال، سازمان تیم‌های ملی، کمیته‌ جوانان و ... پشت این تیم هستند. خیلی پیگیر و جدی تمام وقایع تیم را رصد می‌کنند. مطمئنا رسانه‌ها و مردم تیم ما را تنها نخواهند گذاشت و فکر می‌کنم اولین عرصه‌ای که یکی از تیم‌های ایرانی در آن حاضر خواهد شد، رقابت‌های جام جهانی نوجوانان است. ما این رسالت بزرگ را بر عهده داریم که به عنوان نماینده ایران در این مسابقات حاضر شویم. مسلما هدفگذاری ما این است که پله پله این مسابقات را پشت سر بگذاریم و از مرحله گروهی صعود کنیم و در مرحله حذفی با تدابیری که اندیشیده می‌شود، موفق شویم. هدف‌گذاری ما این است که در بین چهار تیم برتر دنیا حاضر شویم و این موضوع همچنان به عنوان هدف بزرگ ما مطرح است.

سرمربی تیم‌ ‌ملی نوجوانان با ابراز رضایت از محل برگزاری بازی‌های ایران، خاطر نشان کرد: یکی از امتیاز هایی که در این مرحله شامل حال ما شده این است که همانند مسابقات قهرمانی آسیا در شهر گوآ به میدان می‌رویم. با فضای آنجا و آن استادیوم آشنایی داریم و این باعث می‌شود که با اعتماد به نفس بیشتری کار کنیم.

او در پایان گفت‌: در مدت زمان باقی‌ مانده یعنی از پس فردا (یک‌شنبه) که تمرینات‌مان آغاز می‌شود با تلاش و جدیت بیشتری کار می‌کنیم تا هنگام نزدیکی به جام جهانی نوجوانان در وضعیت فنی خوبی قرار بگیریم. دیروز فرصتی فراهم شد تا با مدیران سایر تیم‌ها صحبت کنم و اگر شرایط فراهم شود دیدارهای تدارکاتی را با آنها برگزار کنیم تا حداقل بتوانیم بین دو تا چهار دیدار تدارکاتی را انجام دهیم. بازیکنان از این بازی‌ها درست خوبی می‌گیرند و می‌توانند سطح خود را بالا ببرند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا مارک ویلموتس گزینه خوبی برای سرمربی تیم ملی کشورمان است؟

گالری عکس

جدول