کمیته رفاهی
 

«پرسپولیس» مورد نظر در دسترس نیست!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 994 ] - شنبه, 18 بهمن 1393
«پرسپولیس» مورد نظر در دسترس نیست!

«پرسپولیس» مورد نظر در دسترس نیست! باشگاه بزرگ پایتخت مدتی است که با بحران های بزرگ و کوچک دست و پنجه نرم می کند. هواداران پرسپولیس در چند سال اخیر چند بار به...

«پرسپولیس» مورد نظر در دسترس نیست!
باشگاه بزرگ پایتخت مدتی است که با بحران های بزرگ و کوچک دست و پنجه نرم می کند. هواداران پرسپولیس در چند سال اخیر چند بار به خاطر دارند که پرسپولیس در شرایط بحرانی قرار نگرفته باشد؟
تماشاگران تازه داشتند مجاب می شدند که شعار «علــــــــی دایی» را سربدهند که یک خطای پنالتی در پنج دقیقه پایانی بازی این شعار را در دهانشان خشک کرد تا شاید به مدد یک ضربه پنالتی و اخراج دروازه بان ملوان پرسپولیسی ها به لیگ بازگردند. اما حتی قرار گرفتن مازیار زارع روی خط دروازه هم موجب نشد تا پرسپولیسی ها بتوانند توپ را به تور برسانند تا ملوان بحران زده به مدد پیروزی دراماتیک برابر پرسپولیس از بحران خارج شود. حالا تماشاگران پرسپولیس مانده اند و تیمی که در رده دهم جدول جاخوش کرده و نمی دانند از نتایج ضعیف تیم درخشان به دوران دایی پناه ببرند یا خیر؟
اینکه تماشاگران پرسپولیس در دقیقه هشتاد شعار حمایت از علی دایی را سر داده بودند خودش حاوی نکته آزار دهنده ای است. تیمی که روزگاری لرزه بر تن رقبای آسیایی اش می انداخته و از قضا امسال هم بعد از سال ها به رقابت های سطح یک آسیا بازگشته در چنان وضعیتی قرار دارد که تماشاگرانش در هفته هجدهم اوضاع دوران دایی را به درخشان ترجیح می دهند. برای اینکه بدانیم این مسئله تا چه میزان برای تماشاگران پرسپولیس سخت است بد نیست نگاهی بیندازیم به اوضاع و احوال پرسپولیس در دوران دایی و درخشان. 

علی دایی در هفته هفتم از پرسپولیس اخراج شد آن هم در حالی که تنها  هشت امتیاز با پرسپولیسی ها کسب کرده بود که این بدان معناست که پرسپولیس علی دایی در هر بازی 1.27 امتیاز کسب می کرد. حالا اما پرسپولیس درخشان در دوازده هفته چهارده امتیاز کسب کرده و این یعنی میانگین 1.16 امتیاز در هر بازی! شاید همین اختلاف کوچک میان متوسط امتیازات دایی و درخشان موجب شده تا پرسپولیسی هایی که امروز در ورزشگاه بودند دلشان هوای دوران «شهریار» در پرسپولیس را کرده باشد. البته حمید درخشان با همین آمار ضعیف یک نتیجه درخشان در کارنامه دارد و آن هم پیروزی برای استقلال در درابی تهران! شاید امیر قلعه نویی هیچ وقت فراموش نکند که رکورد رویایی اش به دست ضعیف ترین پرسپولیس چند سال اخیر شکسته شد.

حمید درخشان در حالی که به واسطه پنجاه روز تعطیلی لیگ برتر و با عنایت به اینکه بازیکنی در اردوی تیم ملی نداشت از بهترین شرایط برای آماده سازی تیم اش برخوردار بود. اما او به جای تمرکز روی تیم اش از فرصت حضور در سطح اول فوتبال ایران نهایت بهره را برد تا علیه کارلوس کی روش و سیستم بازی اش مصاحبه و جاروجنجال کند و نتیجه اش این شد که با صرف انرژی روی موضوعی که اولویت او نبود خود و تیم اش را به حاشیه ببرد. او حتی نتوانست از فرصت جذب بازیکن خارجی برای پرسپولیس نهایت بهره را ببرد و بازیکنانی را به خدمت گرفته که حتی از یک ضربه پنالتی آن هم برابر کسی که دروازه بان تیم نیست هم نمی توانند استفاده کنند و به جای کمک به تیم آن را بیشتر و بیشتر در بحران فرو می برند.
  
این درست که پرسپولیس از نظر مدیریتی در شرایط عجیبی قرار دارد اما حتی با این وضعیت عجیب و غریب مدیریتی پرسپولیسی ها تا اینجای فصل 20 میلیارد هزینه تیم شان کرده اند که نسبت به سال های گذشته و تا اینجای فصل رقم بزرگی است. آیا نمی شد از این تزریق سرمایه در جهت جذب بازیکن استفاده کرد؟ پرسپولیسی که سال های قبل با تزریقی به مراتب از این کم تر بازیکنان موردنظرش را در اختیار داشته چطور امسال نتوانسته بازیکن مناسب تیم اش را جذب کند؟

اما اینکه چرا پرسپولیس در این وضعیت قرار گرفته چیزی فراتر از داستان درخشان و دایی است. باشگاه بزرگ پایتخت مدتی است که با بحران های بزرگ و کوچک دست و پنجه نرم می کند. هواداران پرسپولیس در چند سال اخیر چند بار به خاطر دارند که پرسپولیس در شرایط بحرانی قرار نگرفته باشد؟ اینکه چر ا در این چند سال در همچنان بر یک پاشنه برای پرسپولیسی ها می چرخیده داستانی است که هنوز برای خیلی ها نامشخص است. اما هرچه که هست اوضاع و احوال این باشگاه بزرگ چندسالی است که در سایه منیت ها و خودبزرگ بینی ها چندان در شان هواداران میلیونی شان نیست و این طور می شود که سکوها برای بازی های پرسپولیس هم در فوتبال ما کم کم خالی می شود.

نتایج بد پرسپولیس شاید در لیگ و جام حذفی قابل هضم بود. چرا که در وضعیت عجیب و غریب فوتبال ایران هر تیمی در میانه میدان با یکی دو پیروزی می تواند به جمع مدعیان بپیوندد. اما این پرسپولیسی که این روزها در میدان حضور دارد نگرانی ما را بیشتر و بیشتر می کند از این جهت که امسال یکی از نمایندگان فوتبال ما در جام باشگاه های آسیاست. فعلا که پرسپولیس مورد نظر در دسترس نیست. شاید مسببین این وضع پرسپولیس بتوانند با شوک درمانی یکی دو روزی هم این تیم را احیا کنند اما این پرسپولیس برای برخواستن چیزی بیشتر از «شوک» نیاز دارد.مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول